Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha látok egy balesetet,...

Ha látok egy balesetet, például motoros éppen elesik és láthatóan nagyon súlyosan megsérül, akkor megbüntetnek ha csak a mentőket hívom és semmi mást nem csinálok?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én lennék egyedül a helyszínen. De tökmindegy, autós balesetnél is, én pl. biztos h nem akarnék hozzá nyúlni a sérülthöz, mert fingom nincs semmiről, nem vagyok orvos. 3 éve van jogsim, az elsősegélyt annak idején könyvből megtanultam, vizsgán elmondtam, de sztem az semmit nem ér. Ott lenne előttem egy súlyosa sérült ember, vagy emberek, biztos h nem tudnék meg nem is akarnék semmit se csinálni. Csak hívnám a mentőket és kész. Ez gáz?

2013. júl. 14. 22:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%
nem véletlenül kell levizsgázni elsősegélyből
2013. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Kötelező elsősegély elmulasztásának minősül, úgyhogy igen, meg is büntetnek, és gáz is.
2013. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez gáz! Ha pl. elvérzik a sérült mert nem voltál képes segíteni rajta, akkor komoly büntetésre is számíthatsz. Egyébként a mentősöktől telefonon is tudsz kérni információt, hogy mit csinálj a sérülttel. Volt már ilyenre példa.
2013. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Van aki nem bírja, ezzel semmi baj nincsen. Viszont égő autóban gondolom te sem hagynál bennt embert.
2013. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ha kihívod a mentőt, már nem vádolhatnak segítségnyújtás elmulasztásával. Van aki összeesik a vér, vagy a törött végtag látványától, jobb ha oda sem megy, mert akkor már 2-en lesznek bajban, ha elájul. Jobb, ha eszénél marad és irányítja a mentőket míg oda nem érnek, megállítja a forgalmat, próbál segítséget kérni másoktól, stb.
2013. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Te jó ég, akkor inkább elhajtok a pics**ba. Égő autónál meg biztos nem játszanék hőst h kimentsek egy vadidegent. De ez gáz tényleg, mert annak idején bemagoltam, levizsgáztam belőle azt kész. Soha többet nem foglalkoztam vele. Meg ezeket évekig tanulják egyetemen az orvosok, nem tudom h képzelik ezt..
2013. júl. 14. 23:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Hujber Feri jól megmondta, mit ér az olyan ember érettségivel aki vizsga után 1héttel azt sem tudja miből érettségizett. Elsősegéllyel is ez van, mit ér vele a kedves sofőr, ha mondjuk 20év alatt sz*rt se kamatoztatta a stabil oldal fekvést?
2013. júl. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az adott helyzetben biztosan segitenel.Hihetetlen mi mindenre kepesek vagyunk stressz helyzetben ha ugy erezzuk, nincs mas valasztasunk.

En mar akkor az ajulas hataran vagyok,ha vert vesznek tolem,kiraz a hideg es rosszul vagyok a kisebb karcolasok lattan is,megis reszesitettem mar elsosegelyben komolyabban verzo embereket tobbszor is.Utana amikor megerkezett a segitseg,es tudtam,hogy mar nem rajtam mulik meg megint az ajulas kornyekezett,fal feheren ultetett le engem is a doktor bacsi,mintha nekem is bajom lett volna.

Betorot is kergettem mar a lakasunkban,pedig azt hittem,hogy ilyen esetben az agy ala bujnek,a valosagban viszont meg az utcara is kimentem utana,hatha ott sikerul utolernem.(55kg-s no vagyok,a betoro pedig egy testes ferfi volt,de valoszinuleg nem szamitott a reakciomra,es elfutott)

Nehez elore latni hogyan cselekednenk hasonlo helyzetben amig neg nem tortenik,de szerintem valamilyen modon te is megprobalnal segiteni,ha szukseg van ra.

2013. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A mentőket kihívnám, persze, de, hogy én ott elkezdjem kiszedni a véres embert az autóból s stabil oldalfekvés meg anyám kínja, hát azt neeeem. Meg motorosról biztos nem venném le a bukósisakot, hátha aközben teszem egy életre nyomorékká. Meg hát igen, én is rosszul vagyok az ilyenektől fiú létemre.
2013. júl. 15. 00:07
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

"Te jó ég, akkor inkább elhajtok a pics**ba"


Ha elkapnak, akkor ez akár több év letöltendő börtönt is jelenthet, no és persze ugrik egy időre a jogsid is!

2013. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!