Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki szokott vezetni az oktatón...

Ki szokott vezetni az oktatón kívül úgymond más (családtag, barát, aki már tud vezetni, és oktatgatja) vezetővel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, aki épp tanul vezetni, és az oktató órákon kívül valami családtag vagy barát mellé ül, és saját kocsival, és úgy elmennek egy nem forgalmas útra, hogy ott gyakorolják a vezetést?
2014. jún. 5. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég ellentmondásos.

Az előírt óraszám semmire sem elég. Ha egy kihalt parkolóban gyakoroltok egy (nem is olyan) kicsit csak jó lehet. Én úgy csináltam, hogy pet palackba kis homok meg kövek (stabilan álljon) az előtt, mellet stb megállni...

Azonban nincs jogosítványod, tehát a melletted ülő jogosítványát is kockáztatod. A rendőrök néha kivonulnak az ilyen célra használt helyekre "kaszálni"

2014. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem apám tanitott meg vezetni, azután nagyapám is adta az autót mezei utakon (vidéken lakok), aztán mikor már jól ment a vezetés a haverom is adta az autót, ugyancsak mezőn. Nagyon jó volt, mert jogsiszerzésnél nem arra ment el 10 óra hogy hogyan kell a kuplungot meg a kormányt kezelni, hanem egyből a forgalomra és a szabályokra tudtunk figyelni, és még erre is szűkös volt a 30 óra de átmentem egyből :D
2014. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én régen anno anyával vezettem néha, de az oktatók ezt nagyon utálják ha gyakorolsz más autón is...
2014. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most járok jogsira, de már megvettem az első saját autómat.

Kicsit fura, mert ez benzines, az oktató autóm pedig dízel.

De azt mondják, hogy minden autót el kell tudnod vezetni.


Szitu ismerős, kis flakonokat, téglákat raktam ide-oda és kerülgettem, parkoltam, Y megfordulás, ilyesmik.

Sokat tud segíteni, viszont én egyedül mentem ki, nem akartam hogy apának vagy anyának a jogsiját bevonják emiatt, mert mindketten munkábajáráshoz használják.

2014. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
flakonokat én is használtam :)))
2014. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem csoda hogy megbuktam. Én soha nem vezettem az oktatón kívül más autót senkivel. Faterom nem vállalná be, hogy tanítgasson a saját kocsiával, más sem. Ja, de egyszer a férjem autójával kimentünk kicsit gyakorolni, majdnem nekitolattam egy villanyoszlopnak, aztán ennyi is volt. De azon kívül soha nem vezettem az oktató autón kívül, hát nem csoda ha megbuktam egyszer rutinon is vagy hogyhívjákon, meg egyszer forgalmin is. Azért aki úgy ül autóba, hogy már vezetgetett itt-ott, van némi fogalma a dolgokhoz, és esetleg arra már nem kell figyelnie, amire másnak még igen. Így könnyű.
2014. jún. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!