Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet házilag krómozni?

Lehet házilag krómozni?

Figyelt kérdés
és ha igen akkor hogyan?
2008. júl. 30. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Tök hülye vagyok ehhez a kérdéshez, de a napokban a motorépítő férjemnek mondtam, hogy milyen szép lenne ha lekrómozná a motorburkolatot, erre valami galvanizálással jött, és hogy ezt házilag nem lehet megcsinálni.
2008. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet. A galvanizálás, krómozás, stb. során elektrolitikus eljárással visznek fel vékony fémréteget a kiválasztott alkatrészre, majd ezt passziválják (pontosan én sem tudom). Ez otthon nem megoldható, mert jókora kád és nagy teljesítményű egyenáram kell hozzá. Illetve átlagember számára nem beszerezhető és gyakran mérgező vegyi anyagok szükségesek és a melléktermékek is ilyenek (lásd a hírhedtté vált csepeli galvániszap), amelyekhez egyrészt érteni kell, másrészt gondoskodni kell a megfelelő tárolásról.
2008. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet házilag krómozni.

Külföldi cégek forgalmaznak kisebb házi galvanizáló készleteket (pl.: caswellplating.com). Nem túl olcsók és főleg kisebb alkatrészekhez használhatóak, de legalább igazi króm (pontosabban 3 réteg: réz-nikkel-króm), nem pedig gagyi krómfesték. Ilyesmi van a Conrad-nál is, de náluk csak ezüst és nikkel elektrolitot lehet kapni hozzá.

Valószínűleg egyszerűbb megcsináltatni egy krómoztató céggel.

Kecskeméten van egy jó hírű cég, és egy Edelényben is (de róluk vegyes visszajelzéseket hallottam).

2009. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

itt egy példa. a kulcsszó: "brush plating".

http://www.youtube.com/watch?v=1-zidi0CVcU

2009. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Természetesen, nem egy bonyolult dolog. Elektrolit kell hozzá kb 1200ft/l és néhány ampernyi áram.


[link]


Bővebben itt:


[link]

2011. márc. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hörpintős válasza:

Kecskeméten van egy jó hírű cég, és egy Edelényben is (de róluk vegyes visszajelzéseket hallottam).


Kecskemét a krómozók kánaánja!

De kikopott motorblokk felújításban is Kecskemét toronymagasan vezet.


Az Edelényi krómozó egy rakás xar.

Csak ha tavasszal elviszed akkor van kész őszre. Ha most beadod akkor télre lesz kész, új évre.

A munkájuk szintén egy kutyagumit se ér, mert nem tisztítják rendesen az elektrolitot és foltos némelyik, meg koszos. Fekete nyomok-kihagyások vannak a krómozáson. Raádásul elég drágán is dolgoznak.

2021. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!