Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba melyik 2t olajat...

Borosta2 kérdése:

Simsonba melyik 2t olajat használjam: Repsol Moto Off Road, Husqvarna HP 2t, Stihl HP 2t?

Figyelt kérdés

2014. jún. 20. 11:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Repsol Moto Off Road, de a Repsolnak van kifejezetten segédmotorba szánt olaja, a Repsol Scooter, én ezt használom, de gyakorlatilag tök mindegy, a Stihl és a Husquarna az a láncfürészekbe való, és a kerti gépekbe amik magas fordulaton működnek... ( Ha érdekel olvass utána, sokak szerint nem jó a Simóba a Stihl 2T )
2014. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
A Repsol Moto Off Road igazából túl jó bele, a fűrészolajok azok tökéletesen megfelelőek.
2014. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Csak is repsolt! :)

Husi és sthil olaj az láncfűrészbe való ,a simók fele ennyit pörögnek.

Repsol scooter olaj az ami neked kell!

Én mást nem is használok csak repsolt(még a drágább castrolltól is jobb)

2014. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Jah, és a pengébb robik is éppen 2x annyit pörögnek mint a Simson...

A Repsol Scooter a legsűrűbb 2T olajok egyike, ez látszólag előnyös, mert régi beidegződés szerint jobban ken. Csak ez nem így van. Nekem a R. Scooter szépen beleégett a gyűrűhornyokba majd kinyomta a gyűrűt és a felső beleakadt a kipufogónyílásba, sejthető a végkimenetel. Jó, ez nem csak az olaj bűne, hanem a gyűrűkopás is belejátszott. De tény hogy a horonyban miliméter vastagon állt a koksz. Szóval a sűrű olaj az hajlamosabb ott pangani és mivel elég nagy a hőterhelés a dugó felső harmadában, ott szépen be is kokszolódik. Motorgenerál után már vékonyabb olajokat használok. (MOL Sprint 2T, Eni i-Ride Scooter 2T) Egyelőre hibamentesen.

2014. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 11:53 Nem volt jó a megmunkálás! Hidd el nem az olajjal volt bajod!

Tudod sok helyen csak megfúrják a hengert de az éleket nem szedik le így persze hogy beletörik a gyűrű előbb vagy utóbb,és sajnos még mondani sem szokták,hogy figyussz haver le kéne reszelni a nyílásoknál az éleket.Na meg még más okok miatt is törhet(rossz anyagminőség pl)

Képzeld tudom hogy hogy a robogó is kétszer annyit pörög.De teljesen más egy láncfűrész és egy robogó is .Jó nem tagadom elmegy a sthil olajjal de felesleges bele venni mikor normális repsol olajat veszel az árából.Én competicion olajat használok belőle ,alább nem adok és láncfűrész olajat se használok(csak láncfűrészbe de abba meg jó a makita olaj mert mégsem olyan drága mint a sthil,de legalább teszi a dolgát)

Én maradok a repsolnál,castrolt azt annyira nem szerettem(jobban melegedett a henger) de ez akár annak is betuzdható hogy a castrolnál 50% az esélye hogy hamis olajat veszel.(drága aranyolaját próbáltam)

Nekem a repsol az ami bevált,szerintem másoknak is,de végül is mindenki azt használ bele amit akar.Engem már nem lehet meggyőzni hogy mást tegyek bele :)

Amúgy meg ha arról volna szó hogy arol2t vs más szintetikus olaj,akkor egyértelmű hogy tökmindegy hogy milyen csak szintetikus legyen.

2014. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

# 4/5 Időpont ma 11:53

Milyen keveréket használtál? írtad hogy vastagon volt kokx a gyűrű horonyban :) Akkor ezekszerint olajban gazdagon használod a gépet. 1:50-es arány? Ez szintetikus olajnál bejáratási időre is megteszi,nem kell fürdetni őket,meg ezek az olajok már annyira jók hogy akik értenek hozzá,azok nem igazán kevernek sok olaj a benzinbe,szóval azok már nem 1:50-es keverékkel járnak.

2014. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Őszintén én is a repsol mellett voltam de még repsol olajokat nem használtam tanács: a benzinkutakon kapható tescos favorit olajokat(még a szintetikust is) kerüljétek mert nem nagyon ég el és 2 év alatt feltölti a könyököt elég rendesen ( még a 10w40 se ken ennyire mert már sajnos előfordult hogy kényszerhelyzetben csak az volt és ilyen keverékkel mentem kb 100 km-t) a simson amúgy tapasztalatom szerint mindennel elmegy csak tudni kell takarítani... a szomszéd pl. már higítóval is vitte az övét
2014. jún. 20. 12:29
 8/27 A kérdező kommentje:
és még egy kérdés a repsol bírja az e85-öt mert felesbe szoktam tankolni főleg nyáron és már találkoztam olyan olajjal amit kicsapott ilyen fehér takony formájában?
2014. jún. 20. 12:30
 9/27 anonim ***** válasza:

5-ös: Igazából nem panaszkodhatom, nagyon sokat elment azzal a fúrással a motor és mivel szívügyem a 2T még a nyílás élei is le voltak tompítva. Csörgött is egy ideje, de mindig elodáztam a felújítást, gondolván ugye hogy mi baj lehet, ha lelkiismeretesen kiszolgálom a gépet. Pont aznap délután tört el a gyűrű mikor délelőtt megrendeltem a cuccokat a felújításhoz.

Egyébként 50-es keverékkel jártam, meg járok is, ezért döbbentett meg mikor megláttam az Arolra jellemző kokszot a gyűrűhoronyban. Én most már nem veszek Repsolt, nem azért mert nem jó, de már csak az ára miatt sem, ha kokszol, hát akkor kokszoljon olcsóbban az olaj. Sprint 2T az 1600 Ft/l és nagyon jó minősítései vannak. Az Eni az meg ugyanennyibe kerül de csak sima TC, FC-s, ami még így is első osztályú a Simsonba.

2014. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Láncfűrész olajat ne! Nem is a fordulat, hanem a hő miatt. A láncfűrészeknek magasabb az üzemi hőmérsékletük, ezért ehhez tervezik meg az olajat is. Jártam én is Stihl olajjal, de nagyon kokszol és nem ég el rendesen. Most Re-Cord félszintetikusat használok (Jaso FC, tehát nem gagyi). Egész olcsó és rendesen el is ég, pedig most a bejáratás miatt ráadásul 1:30-as keverékkel járok.
2014. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!