Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik láncfűrészt vegyem?...

Horvath Szabolcs kérdése:

Melyik láncfűrészt vegyem? STIHL MS 171 vagy Husqvarna 135. (hobbifűrész kategóriában)

Figyelt kérdés
Otthoni használatra szeretnék venni egy benzines láncfűrészt (hobbifűrész kategóriában).De nem tudom melyiket válasszam?árban majdnem megegyeznek,de minőségileg van-e nagy külömbség kösztük?

2014. febr. 12. 17:12
1 2
 1/19 dirtboy ***** válasza:
49%
husqvarna 135ot venném,egyértelműen jobb gép
2014. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 gomzoli ***** válasza:
38%

Miért jobb? Mert neked olyan van, vagy mert van konkrét műszaki- vagy használhatósági előnye?

Nekem a Ms 170-es Stihl van, és csak ezt tudom jellemezni, mert Husquarna gépem nincs. Nekem a kicsi Stihl jól bevált, kb. 20 kisebb-nagyobb fát magam vágtam ki, és daraboltam vele kályhakészre (volt közte karvastagtól a félméteres átmérőjűig), mondhatom, hogy ezen tanultam, mert előtte soha nem volt motorfűrészem, de nem tudtam tönkretenni. Ha hónapok után előveszem, max. 3 rántásra indul, alapjárat stabil, gyönyörűen pörög ha gázt adok. Jól illik a kézbe, nem rázza szét az ember karját, nem fárasztó vele dolgozni. Szóval nem tudom elképzelni, mi az, amiben egy másik gép ennél jobb?

2014. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A husqvarna egy kicsit erősebb az adatok alapján. Nekem volt a kezemben barátomnál, erős masszív kis gép, jól lehetett vele dolgozni. 5 erdei köbméter sarangot kugliztam fel vele, semmi probléma nem volt vele, utána hasogattam a kuglit, és barátom a maradék 5-öt kuglizta fel. Bírta az egész napos munkát is.


Személy szerint a 025-ös stihlem nem cserélném le rá, de a kettő közül bátran tudom ajánlani a husqvarnát is. Nem hinném hogy tartósságban lenne különbség a két gép között, igazából tényleg csak a kis teljesítménykülönbség van, ez viszont a husi javára billenti a mérleget.

2014. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 dirtboy ***** válasza:
58%

gomzoli


látod hogy mindenki magából indul ki?

nem nem azért mert nekem ilyen van de úgy tűnik te azért ajánlod mert neked hasonló van.

képzeld nekem 2 stihl van de nézd már meg a jelenlegi két fűrészt,a husqvarna simán olyan minőségű mint a stihl,olcsóbb és erősebb fűrész is,akkor mégis mi a f aszért kéne neki a 171et vennie?

2014. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a legkisebb "husi"-m van,kb 10~12 éve...és azért választottam,mert ha szervizelésre kerülne sor,jóval olcsóbb az alkatrész hozzá,mint a Stihl-hez.

(lassan csillagkerék cserés lesz.)

2014. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sracok,koszi az eddigi valaszokat.Nagyon hasznos szamomra.LE188438
2014. febr. 13. 19:35
 7/19 gomzoli ***** válasza:
51%

Szia Dirtboy,

igazán nem kötekedésből, de hol olvastad, hogy én bármit is AJÁNLOTTAM?

Leírtam a saját tapasztalataimat avval a géppel, ami nekem van, megemlítve, hogy a másikról nincs tapasztalatom és rákérdeztem, hogy a Husi szerinted miben jobb?

És nem csak egyszerűen kijelentettem, hogy ez vagy az jobb, indoklás nélkül!

Szerintem így korrekt.


Az alkatrészárakról 3 év használat után még nincs tapasztalatom, de ha 5-10 évente (hobbi használat mellett) javíttatnom kell, akkor nem fog izgatni, hogy 1-2 ezerrel kevesebbe kerüljön az alkatrész.

2014. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 dirtboy ***** válasza:
54%

nem kell a duma utólag,egyértelműen kóstolgattál holott közöd nincs a husqvarnához,nekem van sőt a stihl-hez is és a makitához is.

az hogy azzal gyanúsítottál hogy azért mondom hogy jobb mert nekem olyan lenne meg úgy hangzik mintha te azt mondanád hogy igazából nem jobb csak én elfogult vagyok.

utána leírod hogy a stihled milyen király.

az lehet csak szerintem de marhára azt sugallja hogy a kérdező a stihlt vegye.

lehet itt lovagolni a fogalmazáson hogy nem írtad le egyértelműen de akkor meg ezek szerint nem tudod,ergo ne is köss bele a másikba aki konkrét választ ad.

szerintem

2014. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gomzoli ***** válasza:
26%
Szerintem meg vegyél vissza kicsit az arcodból, aztán olvasd el a legelejétől az egészet.
2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 dirtboy ***** válasza:
23%
aha,elfogyott a kifogás most már jön a lepontozás,ez f asza játék szeretem,beszállok.
2014. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!