Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Először oktató nélkül a...

Először oktató nélkül a forgalomban?

Figyelt kérdés

3-4 hét múlva kapom meg a jogsim, kocsi még nincs, de ősszel már talán meg lesz :) Nektek milyen volt az első utatok egyedül? Lány vagyok és nem az a "nyomjuk neki" típus, kicsit talán most félek, hogy mindent tudjak csinálni ahogy kell és a táblákat gyalogosokat észrevegyem és persze az új kocsit is tudjam jól használni, váltás, stb... :)

Meséljetek :)


Győr, 25/L


2014. jún. 23. 15:50
 1/5 Bajer ***** válasza:
A jogsim kézhezvétele után másnap már vezettem egyedül, de még évekig csak 2ütemű Trabit. Ez annyiban jó volt, hogy nem száguldozhattam ilyen gyenge kocsival, rutinszerzésnek így is jó volt. Néha figyelmetlen voltam és volt pár éles helyzet leginkább Pesten, de nem okoztam balesetet. 1.9 TDI Golfon tanultam, hát az milliószor nagyobb vezetési élményt nyújtott mint a Trabi. Azt tanácsolom, hogy nagyon koncentrálj a vezetésre mert csak pár év napi szintű vezetés után lehet 100%-ig biztonságosan vezetni, tehát néhány ezer vezetési óra után. Szerintem a fővárosban a legnehezebb vezetni mert mindenhol 80-100km/h-val mennek vagy a csúcsforgalom miatt gyök2-vel.
2014. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ősztől, ha lesz kocsi csak hétvégente tudok kocsikázni a párommal egyedül nem mernék még azért nincs akkora rutinom, ja ha ott van mellettem valaki. Pestet meg szerintem pár év múlva merném bevállalni, ha egy pár hónap múlva merek menni egyedül is, akkor sem hiszem, hogy tudok napi szinten majd, de próbálok legalább hétvégente ide-oda elmenni :) Több helyen olvasom, hogy ahogy megjött a kártya már mentek is egyedül minden fele. Én nem mernék azért, 34 óra vezetés után egyedül kocsikázni Győrben, annyira azért nem kis forgalmú város :)
2014. jún. 23. 16:49
 3/5 Vizéli László ***** válasza:
Nyilvánvalóan Győrbe is tetted le a jogsit. Ez mindenképpen előnyt jelent, mert azt a minimális rutint amit a jogsi szerzéssel együtt megszereztél, azt nagy, forgalmas városban szerezted. Ez mindenképpen előny. Győr kimondottan jó hely csak úgy gyakorlás szempontból is még akkor is ha csak fél órára órára elmész kocsikázni a városba céltalanul. Elsőnek nagyon légy résen. Furcsa lesz hogy nem dumálnak bele a vezetésbe. Ha hibáztál valamit gondold át mit, és hogy legközelebb hogy kellene, stb... Egyre többet vezetsz és annál magabiztosabb és dinamikusabb leszel a forgalmi helyzetekben is, csupán gyakorlás kérdése. Balesetmentes közlekedést kívánok Tatabányáról :)
2014. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, örülök is neki, hogy Győrben szereztem meg a jogsit. Órákon is ha valamit elrontottam aznap azon agyaltam, hogy legközelebb hogyan kell csinálnom, hogy jól menjen. Köszönöm szépen!
2014. jún. 23. 17:20
 5/5 anonim válasza:
Bár mondjuk én motorozok, hátha én is tudok mondani neked pár okos dolgot :) Amikor én kézhez kaptam a jogsik fél percel később már a motoron is ültem. Már nagyon vártam és izgatott voltam, ami természetes mértékben jó is. Ha nem szorognással vágsz útnak, akkor minden sokkal jobban megy :) De figyelni mindig nagyon kell... Elég ha a másik sofőr hülye.. Motorosként azt vettem észre, hogy az autósok mennyire nem fgyelnek oda nemcsak a többi autósra és biciklisekre, de főleg a motorosokra.. Sokszor alábecsülik a sebességet és túlbecsülik az emberek a távolságot és ez bizony balesettel is járhat.. Még tanácsnak azt ideírom, hogy STOP táblánál MINDIG állj meg, de sokszor az elsőbségadás kötelezőnél sem árt!!! ezt azért emelem ki, mert a jogosítványom kézhezvétele után 9 hónapra már lett is egy második szülinapom, mert egy BMW-s még csak szét se nézett az elsőbbségadás kötelező táblánál (én ha arra megyek, mindig meg is állok, mert nem nagyon látni ki) és elég durván kijött elém én meg repülőleckét vettem a kocsija fejett.. Ezzel nem elriasztani akrlak, csak azt szeretném kifejezni, hogy a figyelemből sosem elég.. :) Biztonságos közlekedést!!! :)
2014. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!