Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalomban vezetek, de sírva...

Forgalomban vezetek, de sírva szállok ki mindig az oktató autóból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, idén nyáron diplomáztam le egyetemen és úgy gondoltam (a szüleim hozzájárulásával), hogy nyáron a jogsit is elkezdem és megpróbálom azt letenni szeptemberig. Májusban kezdtem el, június végén meglett a KRESZ, elsőre. Egy héttel utána már rutinból vizsgáztam, pótóra vétele nélkül, megbuktam. Az oktatómmal már a rutin kezdetekor megváltozott a viszonyom, teljesen hülyének nézett, kiabált, és lecsapta az 50 perces órákat 30-35-re, napszaktól függően. Sikertelen rutinvizsga után oktatót váltottam, 2 órát vettem az újtól és sikerült a rutinom. Nem sokkal utána pedig már vettem a forgalmi órákat is. Csakhogy a forgalom semennyire nem megy, egyszerűen belecsúszok mindig abba a hibákba, amiket elmond hogy nem kellene. Ha pedig valamire nagyon figyelek (pl. hogy kanyarodok ki egyirányú utcából balról helyesen), akkor nem figyelek más dolgokra.

Már egyre jobban azt érzem hogy ehhez nekem nincs tehetségem, ráadásul nem is állunk úgy anyagilag, hogy megengedjük magunknak a többszöri bukással járó 11 ezer ft-os vizsgadíjakat.

Azt hittem, nem fog kifogni rajtam egy jogsi, és teljesen hülyének érzem magam az egészhez, lehet nagyképűen hangzik (egyébként távol áll tőlem az ilyesmi), de tanulással (nem magolással) elértem az összes eddigi kitűzött célomat, és erre a jogsi nem jön össze úgy, ahogy akarom:(

Nem értem, mit csinálok rosszul? Már teljesen rá vagyok görcsölve, tanácsolták már azt is, hogy ejtsem le nagy ívből a jogsit.

Tanácsokat várnék, lehet rajtam kívül más is került ilyen helyzetbe...


2011. aug. 9. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ezt is meg kell tanulni mint ahogyan megszerezted a diplomádat! ne görcsölj a volánnál ,lazulj el gondolj valami jó zenére vagy élményre (na de ne képzeld magad elé :D ) csak gondolj valamire ami ellazít és menni fog ;) úgy ülj be az autóba hogy na most akkor de jó lesz végre vezetek . menni fog az ;)
2011. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
3%

1. Elvileg lányoknak az autóvezetés nem igazán az erősségük, persze vannak kivételek.

2. Lehet, hogy inkább elméletibb típus vagy, mint gyakorlatias.

3. Ha szemét a tanár, cseréld le.

4. Ha túl sok idegességet okoz, mérlegeld, hogy mennyire fontos neked. Ha nem fontos, nem muszáj megcsinálni. Mindenki akkor és annyit vállaljon, amikor és amennyi belefér.


Szerintem. Persze te vagy ebben a helyzetben, kívülállóként más tanácsot adni :)

2011. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Szerintem pihenek a vezetéssel egy ideig... kora ősszel folytatom.
2011. aug. 9. 13:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértelek,én is sokat küzdök a jogsiért...


Első autósiskolámban megbuktam először a rutin vizsgán,plusz az oktatóm is egy perverz disznó volt.Váltottam.


A mostani oktatóm nagyon rendes,türelmes és sikerült is vele a második rutin vizsgám.


Rengeteg órát vettem a forgalomban,én is nehezen jöttem bele a vezetésbe.Sírtam is már neki,kiborultam párszor,hogy nekem sosem lesz jogsim,én erre képtelen vagyok,egy igazi antitalentum :-)


De mindig bíztatott/bíztat,hogy nem kéne ennyire reménytelennek érezni magam,nem kellene a földbe döngölni magam.Egyszerűen nekem több gyakorlásra van szükségem,valóban kicsit kevesebb az érzékem hozzá,de Istenem....


Most csütörtökön végre megyek a forgalmi vizsgámra (várom már,de azért félek is :-)


Szóval hidd el,én 100%-osan megértelek,mert sokszor kifakadtam én is,hogy nekem ez nem megy.Én biztos rosszabb vagyok,mint az átlag bla-bla...


De mostmár sokkal jobb vagyok,szeretek vezetni nagyon.


Nem egyszerű feladat vezetni,főleg nem Budapesten.Szerintem az oktatód már szólt volna,hogy reménytelen eset vagy,és inkább járj taxival.


Legalábbis az enyém mondta,hogy eddig egy ilyen tanulóval találkozott,aki még a rutin vizsgát sem volt képes letenni sokadjára sem.Meg is mondta a nőnek,hogy lehet,hogy nem kellene erőltetni.A nő is egyetértett vele,és viccesen megjegyezte,hogy majd jár BKV-val. :-)


Ne add fel! Én már látom az alagút végét,igaz,vizsgahelyzetben nagyojn izgulok,de ha esetleg bukta lesz a csütörtöki forgalmi,akkor majd másodjára átmegyek :-))


Anyukám is eleinte így volt a vezetéssel,ő sem volt túl jó benne,de sok-sok gyakorlás és tapasztalat árán,mára már remekül megy neki :-) Sosem volt részese balesetnek(Remélem ez így is marad).


Kellenek az évek és a rutin.Attól,hogy lesz jogsi a kezedben,még sok idő kell ahhoz,hogy tényleg jól vezess.


Bíztatlak nagyon,higgy magadban! Ha nekem megy,akkor neked is tuti fog!! :-D


Jó sok pótóra van a hátam mögött(mondjuk szeretnék már túllenni a forgalmin,mert tényleg húzós a vizsgadíj :-)


Fel a fejjel és puszi!

2011. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Mikor haza érsz gondold végig a hibákat! Rágódj el rajtuk és elméletben képzeld el hogy hogy is csináltad volna jól azt! Nekem ez segített sokat... Egyik nap rosszúl csináltam pár dolgot(rossz helyen soroltam be,majdnem behajtottam a bekanyarodni tilos táblánal...blablabla...) De végig gondoltam és másnapra ugyanott azokon a helyeken már nem hibáztam! Akármikor valami hibám volt,mindig átgondoltam otthon és utána már jó volt! Elsőre sikeres vizsgát tettem mindeből!


Amúgy ezt el kell fogadni hogy vannak olyan emberek akiknek valami nem megy... Azt nem kell erőltetni! Nekem pl. nem megy a francia és a német nyelv(hiába tanulom nem tudom mit tanultam mert hülye vagyok ehhez),de az angolt pár perc alatt megtanulom ha kell,ha nem! (Ez nálam elméleti nehézség)


Nem minden ember ért a vezetéshez akárhogy tanulja! Nem elkeserítésként mondom ezt! Amúgy ez leginkább PAV-on deríthető ki!


SOK SIKERT a továbbiakhoz!

2011. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jaj hát nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a bíztatásokat!Kell pótórákat vennem, ez már tuti. Csak olyan elkeserítő, hogy amikor azt érzed hogy nem értesz az egészhez, akkor kell nagyon jól produkálnod. Az oktatóm normális, vele nincs baj, csak amikor a végén felsorolja a hibáimat, nincs vége sosem... na, de igyekszem és köszönöm nektek! Ja és kedves 3. válaszoló, írj, hogy sikerült a vizsgád! (tudom hogy fog)
2011. aug. 9. 17:09
 7/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 3. válaszoló :-)


Amúgy teljesen olyan érzésem volt amikor olvastam a történeteted,mintha én írtam volna hónapokkal ezelőtt.


Mert ugyanígy éreztem (néha még most is) én is.Detto ez volt velem is,hogy az oktatóm elmondta egyik óra végén a hibákat,és volt olyan,hogy máskor is elkövettem ugyanazt...És persze rögtön beugrott,hogy basszus,ezt már kellene tudni...


Na,ekkor szoktam kifakadni és elmegy az önbizalmam teljesen.Hogy még arra is képtelen vagyok,hogy amit múltkor elszúrtam,azt már legalább újra ne kövessem el.


Remélem,hogy sikerül a vizsgám,bár nagy lesz a vizsgadrukk,és félek,hogy ez elviszi :-S


Nem szégyen a pótóra :-)) Inkább a pénz miatt aggódok csak,mert nincs kedvem többet fizetni már érte :-)

2011. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vegyél pót órákat, és mond az oktatódnak, hogy minden forgalmi helyzet után mondja el a hibáidat. Maga az autóvezetés rutinból kell, hogy menjen, szóval nem szabad nézni a váltót, vagy a pedálokat. Rutinból kell tudni vezetni valamennyire, és a forgalomra meg figyelni. Próbáld mindig előre elgondolni, hogy most sávot váltok holttér, tükör, irányjelző.
2011. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Nem tudom van-e autó a családodban,ha van,akkor egy forgalommentes helyen EGYEDÜL próbáld meg elsajátítani az alapokat.

Mert engem is feszélyezett,sőt már halálra idegesített az állandó makogás menet közben,még ha ez jóindulatú is volt...

Vagy egy olyan embert kérj meg,aki melletted ül,de meg tud nyugtatni,és nem pofázik bele akkor sem,ha hibáztál.

Pár óra alatt el lehet sajátítani az alapokat,nyugodt körülmények között!:)

2011. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy kalappal holnapra!!!!:) Fog menni!:)

Utolsónak: van kocsi a családban, de a forgalomban nem megy a táblák észrevétele időben, parkolás másik kocsi mellé, meg sokminen, ami a forgalomtól függ. Tehát ezeket forgalom mentes, elhagyatott helyen nem hinném hogy meg lehetne úgy tanulni mint forgalomban a városban. :) A váltások, pedálok kezelése megy anélkül hogy odanéznék. De köszönöm:)

Venni is fogok pótórát, nem ciki csak a szüleimet nem akartam nagyon terhelni pluszpénzzel (én tudtam elmenni dolgozni:S). De mindenki más tempóban halad.

:) Köszi nektek:)

2011. aug. 10. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!