Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha xt 600 E olaj szint...

Yamaha xt 600 E olaj szint hogy is van?

Figyelt kérdés

Ha hidegen megnézem az olaj szintet a nívót nem éri el,de ha járatom 5percet a motort már a nívó tetejénél van az olaj.

Mindenki azt mondta ilyen nem létezik xd

Mi a franc baja lehet?


2014. jún. 26. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom abban a gépben hol van elhelyezve a nívó, de ha járatod, akkor a blokk belsejében fröcsög mindenhova az olaj jó eséllyel.

Ha olyankor csak úgy kihúzod és ránézel, akkor azzal átvered magadat. :)

Szóval vedd ki, töröld le (tiszta, nem poros rongy vagy papírtörlő), dugd vissza, húzd ki és utána olvasd le. És ugye a motornak közben nagyjából függőlegesben illene állnia.

2014. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 Percet járatom leállítom nívót kiveszem megtörlöm ,motor függőlegesen van nívó vissza. Így szoktam ,és igy van meleg motornál az olaj a nívó tetején ,hidegen meg el sem éri.
2014. jún. 26. 11:11
 3/6 kata kata ***** válasza:
Az olaj is tágul hőre,mint sok más anyag.
2014. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem én hogy tágul de így akkor sincs jól...
2014. jún. 26. 12:03
 5/6 kata kata ***** válasza:
Nem véletlenül,hideg motornál kell ellenőrizni a folyadékszinteket.Mert meleg motornál más értékeket mutat.(térfogat változás)
2014. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen de ha annyi olajat öntök bele ,hogy hideg motornál megfelelő legyen akkor ha bemelegszik köpi ki magából elég szépen :)
2014. jún. 26. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!