Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a simson. Mi lehet...

Nem indul a simson. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
van egy simson s51 motorom.az elmúlt pár években semmi gond nem volt vele.most pedig kB 8-10.rúgásra elindul.majd ha később ha leállitom majd később beakarom indítani nem akar beindulni.csak akkor indul be hogy ha kitakarítom a gyertyát(isolator),utána egyből beindul.mi lehet a gond?rossz a keverési arány?mit csináljak vele?sok olajat kap?

2014. júl. 2. 18:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Blokkban nézd meg eszi-e az olajat.

A másik meg hogy Arol2T-t felejtsd el. Szintetikus olajat rakj bele. Arol nekem is beköpte a gyertyát.

Meg ha már régóta használod akkor szedd le a kipufogót és a könyököt és nézd meg mi van bennük.

Jó eséllyel tele lesz dzsuvával. Ennek eltávolításáról itt olvashatsz:

[link]

2014. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A gyújtás pedig tiRisztoros, nem tilisztoros.
2014. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az arolt cseréld le, én ajánlom neked a 2T Stihl olajat.
2014. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Járasd egy ideig a motort (ha beindul), és csavard ki az olajbeöntő csavart egy kis idő után, ha a dekniből, jön egy kis füst, akkor szimering lesz a ludas. Sajnos átt kell visgálnod a motor minden porcikáját, mert sok minden lehet az oka, rossz gyújtás, főtengely szimering, karburátor rossz beállítása. Ha 16-N3-as a karbid, szerintem cseréld le, nekem valahogy nem jött be, kicseréltem 16-N1-re és job lett a motor tőle, szépen beálítottam, és ha hisze ha nem 1 rúgása indul szívató nélkül, persze először megszívatom kicsit, egy pici gáz-egy nagy rúgás, és már dorombol is.
2014. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Akkor majd teszek bele teljesen új gyertyát.majd lesz valami
2014. júl. 3. 21:20
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy úgy, menny szépen sorba, de ha gyertyát kicserélted, és nem javul a helyzet, akkor a kulung felöli deknit szedd le, és nézd meg a főtengely szimeringet. Ha szimering a baj, akkor nem érdemes kicserélni a gyári trafót kondit egy utángyártott szarra. A szimering meg 1-2 száz forint.
2014. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

21:48 vagyok

Várom a visszajelzéseidet mi a fenállás. ;)

2014. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben
2014. júl. 4. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!