Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Majdnem 1 éve van jogsim és...

Majdnem 1 éve van jogsim és nem vezethetek egyedül?

Figyelt kérdés
Párszor anya elengedett már a kocsijával a kb félórànyira lévő városba a suliba úgy, hogy csak én egyedül. El szeretnék menni a kb 1 órára lévô nagyobb városba egyedül találkozni valakivel, de anya hallani sem akar róla. Már 18 vagyok, és ebbe a városba is rengetegszer vezettem, igaz, mindig ott ült mellettem anya, de akik már ültek mellettem, tudják, hogy óvatosan vezetek. Az országút arra nem is veszélyes annyira, mert kamionok nem közlekednek, a belvárosban meg pár lámpán kell keresztülmennem, és ott is vagyok. Hogyan érvelhetnék, hogy nem lesz semmi baj sem? Anya az autót félti, hogy össze fogom törni.
2014. júl. 4. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Van valami oka, hogy így félt? Volt már valami gond korábban?

Ha nem, akkor mondd neki, hogy nyugodtan megbízhat benned, hiszen látta már sokszor, hogy hogy vezetsz, és nyilván azért lett jogosítványod, hogy vezethess.

1 év szerintem elég hosszú idő, ha azalatt rendszeresen vezettél, már nyugodtan elindulhatsz ilyen útra.

Én pár napos jogsival mentem már más városokba egyedül. :)

2014. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet még nem vezetsz olyan biztonságosan hogy megbízzanak benned. Oké hogy lassú óvatos vagy, de sokszor sajnos alkalmazkodni kell a közlekedőkhöz és némi kisebb szabályokat áthágva menj inkább minthogy feltartsd a forgalmat és ezzel még nagyobb balesetet okozz. Tudom ez baromság de sajnos felénk így működik. Egy rendőr állított egyszer félre azért mert 40 el alig mentem olyan úton ami elég gáz ugyan de 70 es korlátozás volt és mondta hogy megérti hogy lassú vagyok meg óvatos de azért haladhatnék gyorsabban a megengedett sebességhatárig természetesen hogy ne tartsam fel a forgalmat met ez is balesetveszélyt jelent. Ha indokolt lett volna a dolog pl műszaki gond ami végett ment volna a vészvillogóm és szerelőhöz vittem volna vagy valami az megint más szerinte de figyelmeztetett hogy időnként el kell a határozottság ahogyan oktatáson is megjegyezték még a vizsgabiztos is hogy oké hogy óvatos vagyok de határozottan legyek az.
2014. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére (lekopogom) nem volt semmi baj sem, sőt, mikor egyedül vagyok, akkor jobban tudok koncentrálni a vezetésre, mert nincs ott mellettem senki sem, aki beleszólna. A parkolás is jól megy, és vigyáznék is az autójára, nem törném össze. Meg nincs annyira messze az a város, kb 1 óra.
2014. júl. 4. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:
A kocsi az övé, félti, ez van sajnos. Gyűjtsél sajátra, és akkor abba nem szólhat bele.
2014. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Őszintén én megértem anyukádat, az , hogy te így vigyáznál az autóra stb stb semmit sem jelent, mert sosem tudhatod mikor jön veled szembe egy ökör aki beléd megy...rengeteg ilyet hallani, én 20 éves vagyok ( engem elenged ahova menni szeretnék) de mindig elmondja , hogy nagyon fél ... teljesen megértem őt, de azt sem lehet anyudnak , hogy úgymond "elzárkóztat" az egyedüli vezetéstől és nem szokod meg...mond neki legyen szíves elengedni , és felhívod félúton, majd újra mikor odaértél, induláskor és visszafele is, amikor megtudsz állni valahol , sokat számít a szülőknek ha kaphatnak valami hírt
2014. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már elmúltam 30 is, amikor jogsit szereztem. De eltelt szerintem jó két év is, mielőtt egyedül vezettem volna. Nem azért, mert a férjem nem akarta volna, hanem mert úgyis együtt mentünk. Nem azon múlik a dolog, hogy ül-e melletted valaki. Én is mentem simán egy hónapos jogsival Németországban autópályán, felhőszakadásban. Nem lettem attól rosszabb vezető, hogy mellettem ült a férjem. Sőt, hidd el, egy tapasztaltabb sofőr melletted, sokat segíthet bizonyos szitukban. Például az oktatás alatt sosem vezettem sötétben. Igenis jó volt, hogy segítettek benne, amikor először menten éjjel országúton, hogyan kezeljem a fényszórót.

Tudom, 18 évesen be akarod bizonyítani mindenkinek, hogy már nagyon felnőtt vagy, de ha valóban az lennél, akkor nem problémáznál ilyesmiken.

2014. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!