Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó tanács autóvásárláshoz?

Jó tanács autóvásárláshoz?

Figyelt kérdés
Alapszituáció: 18 éves fiú vagyok, néhány éve fejembe vettem hogy nekem 18 éves koromra saját autó kell. Szépen elkezdtem dolgozni, és mára már egy elég szép kis összeg össze gyűlt az autóra. Volvót szeretnék, ez volt a cél végig. S40-es és itt jönnek a gondok. Szóval 2,5 milló körül nézegettem. És a legnagyobb kérdés bennem hogy dízelt vagy benzint. A dízel ugye erősebb, és "költséghatékonyabb", de ha pedig meghibásodik, ami a sok kiegészítő alkatrész miatt esélyesebb mint a benzin akkor máris sokkal drágább... Benzin bár ittis ugyanúgy föntáll a meghibásodás, hiszen gép, de itt szépen ott a motor és nincs mindenféle turbós, egr szelepes meg hasonlós hülyeség... Dízelből a 1.6 és a 2.0d jöhetne szóba benzinből pedig az 1.8 maximum.... Mit javasolnátok ?

2014. júl. 16. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

mennyit mész egy évbe? ha keveset és főleg városba akkor benzin

nézegettem most a használt volvókat, ez egész jónak tűnik:

[link]

1 tulaj, nem egetrengető kilóméter 1.8as benzin

2014. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

[link]

vagy kicsit hozzágyüjteni, jóval fiatalabb , felszereltebb na meg 50ezer kilóméter, motorilag biztos kibir legalább 150-200at 0 hibával egy 2 ezres szivobenzin

2014. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rda85 válasza:
menj fel a TC oldalára, ott mindent leírnak, ami neked kell
2014. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát. Most a családban 3 jogosítványos emberre van 1 mazda3 és 1 éves, és 12 e km-t mentünk. Szóval én olyan 5-6 ezernél biztosan nem mennék többet vele egy évben. Egy benzines sem enné meg a fejem, és amúgy olyan 2,8-2,9 körül még ha enged belőle mondjuk 250-300 ezret, akkor már 2,6 ért ésszerűbb egy ahhoz hasonló amit az utolsó válaszoló linkelt. Tényleg ilyen "magas" mert relatívan, de sajnos a magyar többségnek ez már magas árú autó, olyan 300 ezerre gondolok amit engednének... tehát olyan 10%... reális elképzelés?
2014. júl. 16. 18:49
 5/6 A kérdező kommentje:
TC?
2014. júl. 16. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
reális, TC= TotalCar honlapja
2014. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!