Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen bekanyarodáskor...

Hirtelen bekanyarodáskor kuplung+fék helyes használata?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megyek ötösben kb 60-70km/h sebességgel és egyszer csak szólnak,hogy ott egy utca be kéne kanyarodni.


Ilyenkor nyomhatom a féket mig lelassulok 20km/h-ra kuplung be vissza kettes kuplung felenged és szépen motorfékkel beveszem a kanyart?


Sajnos úgy szoktam meg hogy kuplungozok bekanyarodáskor ami nagy rossz és keres a helyes módot arra,hogy gyorsba reagáljak a kanyarora mikor nincs időm már visszaváltogatni és szépen elgurulni a kanyarig.



2014. júl. 28. 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
hát én ugy szoktam ha hirtelen szólnak, hogy kuplung fék benyom, gyorsan rakok kettestés mikor bekanyarodtam már utánna engedm fel a kuplungot, vagy csinálhatod azt is, hogy csak simán kuplung, fék benyom, bekanyarodsz és ott már ráérsz kettest rakni.
2014. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ez az a módszer amiért engem irdatlan módon leb4sztak :D elvileg ez instant bukás a vizsgán,mert ilyenkor mikor kanyarodáskor be van nyomva a kuplung instabilabb elvileg a kocsi főleg csúszós úton
2014. júl. 28. 12:33
 13/17 anonim ***** válasza:

marha egyszerű. Ha gyorsan kell cselekedni, akkor kuplung-fék, belassulsz amennyire kell és mielőtt elkezdenéd engedni a kuplungot, visszaváltasz 2-esbe. Elkezdesz kanyarodni és közben engeded a kuplungot, azaz csúsztatva kanyarodsz.


De ez csak jobbra kanyarodásnál. Balra, jól győződj meg róla, hogy nem jön e szembe senki (kivéve egyirányú utca, bár ott is lehet, hogy valaki szabálytalan)


Teljesen kinyomott kuplunggal nem szabad kanyarodni mert egyszer felborulsz a lendülettől :)

2014. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ok, a vizsgán nem szabad kuplunggal kanyarodni, de azért a mindennapokban jogsival megteheted, ha muszáj.
2014. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Beviz Elek ***** válasza:
49%
2esben milyen lendülettől? 10km/h? Attól lehet is borulni! 3szor is átpattannál a tetőn!
2014. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

- Ha a kuplungot padlóig nyomja, akkor nincs sebességben, így 2-esben se lehet.


- Nem írta senki, hogy 10km/h -ra lassít, még a kérdésében is 20km/h van.


- Azt se írtam, hogy tuti felborul. Amikor vezetni tanultam, volt, hogy elkövettem ezt a hibát és elég szépen éreztem, hogy merre "húz" a kocsi.


- Most csak 10-20km/h-val kanyarodik be, de egyszer elvéti, elszámolja és sokkal többel fog, akkor pedig kicsit más lesz az egész.


- Az is számít mellé, hogy mekkora kocsiról van szó, mennyire van telepakolva, tehát nincs definiálva, hogy pontosan hány km/h -nál lesz majd probléma rendesen megtartani az autót.

2014. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Úgy gondolom, hogy aki lerakta a johgosítványt, már be kell tudjon fordulnia egy utcába. Vagy túl naív lennék?


Az, hogy felborul-e vagy nem, az nem attól függ hogy csúsztatja-e a kuplungot. Üresben is lehet akkora lendülettel menni hogy felborulj, de 3asban is be lehet kanyarodni egy utcába;)

2014. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!