Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál nálad mennyire...

Autóvásárlásnál nálad mennyire szempont hogy a kiszemelt autó közel legyen a lakhelyedhez?

Figyelt kérdés

Előfordulhat hogy megtetszik egy kocsi a hirdetésben de 150km-re van, elmész megnézni de kiderül hogy közel se olyan mint amilyennek gondoltad.

Pár ilyen és kisebb vagyon megy el utiköltségre :D


2014. júl. 28. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván ez attól is függ, hogy milyen kategóriás autót keres az ember. Ha drágábbat, akkor inkább rászán egy kis pénzt a választásra is (utazgatás, átnézetés stb.) Én pl.: relatív olcsóbb árkategóriás autót vettem 700 ezerért, mégis majdnem 200 km-ről hoztam. Megláttam a hírdetést, nagyon megtetszett az autó, néztem, hogy arrafelé laknak rokonok, akiket illene már amúgy is meglátogatni, így összekötöttem a kettőt. Megállapítottam, hogy jó az autó, majd miután megegyeztünk még egyszer leutaztam az autóért.
2014. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolkodsz. Egy autó általában egy kisebb vagyonba kerül. Ez egy olyan használati cikk, ami rendszeres anyagi ráfordítást igényel.


Persze, ha több autót nézel, akkor több az útiköltség, megcsináltatsz egy két átvizsgálást az sem kevés. De ilyenkor mérlegelni kell, hogy ez a több vagy egy melléfogás esetén a szervizköltség?


Ha eleve így indulsz és hajlandó vagy megfizetni a ténylegesen keveset futott jó állapotú autó felárát, akkor hiába drágább az autó, a következő 5 évben jó eséllyel százezreket spóroltál meg.


Nekem nem szempont, hogy mennyire van közel a lakóhelyhez.

2014. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi 300-ért néztünk swiftet (igen, a tanulmányi ösztöndíjamból "csak" erre futja).

Pesten lakom, itt elég sok kereskedést megnéztünk, voltunk Fóton, Érden is, de egyik helyen se találtunk normálisat.

Aztán Szigetszentmiklóson volt egy hirdetés (odamentünk, el is hoztuk). Szóval olyan 300 körüli árkategóriában nekem olyan 20-40 a max.

2014. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*20-40 km
2014. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!