Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvettem egy autót, kötelezőt...

Megvettem egy autót, kötelezőt kell kötni?

Figyelt kérdés

Reggel veszem, hazahozhatom-e megírt adásvételi után?

Kérjem el a csekket amit már befizetett?

Nem szeretném még pár napig a nevemre venni.



2014. aug. 12. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igen. adás vételi, csekk, de amint lehetőséged lesz (vásárlás napján) köss biztosítást, mert ha nem akkor fedezetlenségi díjat számolnak fel minden napra.

Neten kb 15 perc alatt köthető. Nem is kell fizetni azonnal, de lesz egy igazolásod, hogy van élő biztosításod

2014. aug. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
huh köszi :)
2014. aug. 12. 09:39
 3/11 kovpet ***** válasza:
Az adás-vételin pontos dátum van, pontos időponttal. Óra-perc is. Onnantól a tiéd a kocsi és akkortól kell a kötelező meg akkortól számít minden, a kocsival kapcsolatos dolog. Tehát nem lehet olyat, hogy "nem szeretném még pár napig a nevemre venni". Akkor vedd később.
2014. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát pedig 15 napon belül kell átiratni. Mert ha megveszel egy autót, odaírod az aktuális dátumot utána következő pillanatban teleporttal már egy biztosítónál vagy? El is kell hozni valahogy. Vagy ti minden autóért kétszer utaztok? Megveszitek, otthagyjátok, elmentek biztosítást kötni aztáén hozzátok csak haza?
2014. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:
Átíratni 15 napon belül kell, de a kötelezőnek azonnal élnie kell. Egyébként fedezetlenségi díjat kell fizetni utána. Ha meg hazafele balesetezel, akkor extra szívás van, ha nincs kötelező.
2014. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fedezetlenségi díj mennyivel növekszik naponta?
2014. aug. 12. 15:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gáz, kérdeztem, hogy naponta nő a fedezetlenségi díj. 1 nap van, hogy elintézd.
2014. aug. 12. 18:05
 8/11 anonim ***** válasza:

biztosítást kötni kb 15 perc neten.

Tehát ez nem lehet gond.

2014. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. én egy héttel a megvétel után kötöttem biztosítást, átírás után, igaz, az alatt az 1 hét alatt állt a kocsi. Semmilyen fedezetlenségi díjat nem tapasztaltam, majdnem forintra annyiért lett megkötve a biztosítás, mint amenyit neten kalkuláltam, ez pont egy évvel ezelőtt volt...
2014. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma kötöttem vétel után neten, kb 5 perc volt, kiküldtek egy alkuszit, kinyomtattam, aláírtam, majd vissza szkenneltem nekik. Holnap kapnom kellene valami megerősítést amit kinyomtatok és mehetek vele?
2014. aug. 12. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!