Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 45LE-s kocsi után melyiket...

Egy 45LE-s kocsi után melyiket választanátok? Nem lesz fura hirtelen ekkora erőkülönbség?

Figyelt kérdés

Egy régi Corsa A-m van, ezres, 45LE-s motorral. Ez az első kocsim, sose vezettem mást, és lassan lecserélném, mert a munkám miatt ingáznom kell majd, hetente 200km-ert oda-vissza. Így valami fiatalabb, erősebb, kényelmesebb kocsi után kellett néznem.

Kinéztem pár típust: 1. generációs Volvo S40 1.6-os vagy 1.8-as motorral

1. generációs Toyota Avensis 1.6-os vagy 1.8-as motorral

Vw Bora 1.6-os motorral

Peugeot 406 1.8-as motorral (esetleg a Coupe is szóba jöhet)

Lancia Lybra


Ezek120LE környéki autók. Szerintetek nem lesz furcsa egy 45LE-s autó után?

Ezek közül ti melyiket választanátok? Melyik a legjobb vétel 800 ezer ft környéki áron?



2014. aug. 17. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Volvo S40 gyakorlatilag egy gyengébb Mitsubishi Galant, nem rossz de van jobb is a felsorolásban.

Peugeot, Lancia tele van elektronikai hibákkal, nem ajánlom.

Bora és Avensis elég jó autók, én utóbbit tenném első helyre, de a Borával sem járnál rosszul.


Azzal is számolj hogy ezek nagyobb tömegű autók, így annyival nem erősebbek. Furcsának furcsa lesz hogy gázadásra jobban megindul, de nem kell padlóig nyomni.

2014. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Peugeot 406 tele van elektronikai hibákkal?! Szerintem te kevered a szezont a fazonnal. Előjöhetnek hibák, de semmivel sem gyakrabban, mint egy Volvónál vagy VW-nél. Eggyik legjobb Peugeot.

Egyébként nyílván erősebbnek fog tűnni, de hamar megszokod, nyílván ezzel is csak a sebességkorlátozáson belül közlekedhetsz.

2014. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, nem áll szándékomban száguldozni. Arra gondoltam, hogy míg a Corsa-ban ha ráléptem 70-es tempónál a pedálra, nem történt szinte semmi, itt gondolom más lesz. És 0-ról se ugyanúgy fog megindulni.
2014. aug. 17. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
1.6-os, 1.8-as Ferrarinak fog tűnni a Corsa után, de hamar meg lehet szokni, szerintem a sok lóerő nem veszélyes, ugyanis ezek az autók még nem rakják magukat keresztbe kisebb gázadásra, és hogy jobban ki tudsz vele gyorsitani, az csak a biztonságodat növeli.
2014. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60paciról váltottam 125re, és max annyi volt a furcsa, hogy biztonságosabbnak érzem a közlekedést és sokkal jobban lehet vele takarékoskodni a fogyasztás szempontjából. De nem nehezebb vzetni, vagy nem kell jobban észnél lenni ilyesmi.
2014. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!