Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-be AM6 blokk legális?

Simson S51-be AM6 blokk legális?

Figyelt kérdés

Több simsont is láttam már és gondoltam, nekem is kéne valami ilyesmi tuningot csinálnom.

A rendőr mit szólna hozzá egy közúti ellenőrzésen? Végülis marad ugyanúgy 50ccm.


"Mivel a segédmotoros kerékpár az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 1. számú függelékének, a közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak „b” pontjában foglaltak alapján, nem minősül gépjárműnek, így az ER 16. § (1) bekezdése értelmében a segédmotoros kerékpár átalakítása nem engedély köteles. Ennek értelmében közlekedési hatósági díj megfizetési kötelezettség sem merül fel. Azonban, az ER 16. § (6) bekezdése értelmében: …”Nem engedélyezhető a jármű olyan átalakítása, amely az MR. (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet) Függelékeinek Mellékleteiben meghatározott valamely közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi követelmény tekintetében a jármű gyárilag kialakított jellemzőinek a romlását eredményezi.” 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 1. számú függelékének, a közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak „r” pontjában a következő módon definiálja a segédmotoros kerékpár fogalmát: „Segédmotoros kerékpár: olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.” A segédmotoros kerékpáron motorcserét, és a hajtáslánc megváltoztatását a fent idézett jogszabályok rendelkezéseinek megtartásával, illetve azok figyelembe vételével lehet elvégezni, amely nem jár a jármű közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi jellemzőinek romlásával, illetve a beépített elektromos motor teljesítménye nem haladhatja meg a 4 kW teljesítményt. Továbbá az új motor, és a hozzá kapcsolódó hajtásláncnak olyannak kell lennie, hogy a jármű végsebessége, és a saját tömege az átalakítás után sem haladhatja meg, a fent idézett 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 1. számú függelékében megadott értéket."


Ergo lehet akkor váz ill blokk módosításokat végezni nem?



2014. aug. 21. 23:57
 1/8 anonim válasza:
33%
nein
2014. aug. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak egy aggályos rész van: te pont azért akarod a blokkot kicserélni, hogy a motor végsebessége megnőjön!

:D


Egyébként sántít kicsit a szöveg - akárhonnét is kopiztad be - mert a segédmotoros kerékpároknak is van általános forgalomba helyezési engedélyük, tehát csak egy bizonyos módon összeépítve kerülhetnek forgalomba. Persze nincs műszaki vizsga, mert a forgalomba helyezés előtti vizsgálat ki van adva a forgalmazóknak, akik kötelesek (lennének) ellátni műbizonylattal, és a vázban CM50 beütéssel a segédmotorokat.

Szóval az, hogy segédmotoron bármit át lehet építeni, kissé túlzás, csak egyelőre nem foglalkozik senki az ellenőrzéssel.

2014. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
berakhatod, nem lesz gond.
2014. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már voltam egyszer KPM ellenőrzésen a Simsonommal mert az eggyik rendőr rávágta, hogy ez min 70-es közbe semmi fúrás nem volt rajta csak nagy volt az utógyujtás. Be is vittem és megnézték, valóban 50cmm. Annyi, hogy tud menni utazóban 70-el, de hát melyik 50-es motor nem tud 50-nél többel menni? Még a bátyám robogója amiben benne van a folytás az is viszi a 60-at...
2014. aug. 22. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:

50-es henger 70-es utazóval??? Na neeeeeee...!


https://www.youtube.com/watch?v=aZzDC9V2vtI

2014. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán ha van egy 4 felömlős egyedi hengerem? :P Eredetileg Almot henger sima mezei 50-es 2 felömlős azonban bővített kipunyílás és farikcsáltam bele + 2 felömlőt... Na meg egy Vrezó adja neki leginkább a kakaót.
2014. aug. 25. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:
tesóm rx-ével 80-ról élőztem 54-esen. 50/7-es nikás gilardoni henger 28-as kipunyilással (93-as rs replika gyári hengere) meg rx racingől arrow rezó(szintén gyárilag szerelték)+21-es karbi. 2személyjel is tud 80-at. csak úgy melegszik.
2014. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
am blokkba fűnyíró olaj? repsol kell am6 ba
2015. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!