Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért merül le az akku a...

Kisvuk29 kérdése:

Miért merül le az akku a motoromban?

Figyelt kérdés

125ös ETZ-ről lenne szó

Megnéztük a generátor elvileg tölt mert akksi nélkül is megy

Az akku nem lehet rossz mert kb 2,5 hete vettünk bele új motobatt zselés akut

A gyújtás megnézettem azt mondták a kalapács a végét járja de az új kalapácson meg 2x vastagabb az érintkező tehát azt nem sikerült rávenni eddig hogy kinyisson

A töltés jelzőm világít tehát valahol gond van de nem tudom hol

Az akksi kb 1 hétig rúgásra indította a motort azóta a visszajelzők sem világítanak

Vettem hozzá még elektromos fesz szabályzót is de azzal még annyi se történik mint a régi ddr-essel pedig mindenki azt javasolta hogy megéri mondernizálni

A kinézete vett rá az etz megvételére de ha így nyeli a pénzt belököm az árokba és lehugyozom majd meggyújtom

Ha valaki ért hozzá javasoljon valamit :D



2014. aug. 22. 14:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Nincs töltés. Vidd el autóvillamossági szerelőhöz. Felesleges azzal próbálkoznod amihez nem értesz. Elviszed szerelőhöz. És ő megcsinálja. Nekem 2 ezret kért. Sarukat meg biztosítékokat cserélt. Meg pár pitty puttyot dolgozott vele. Azóta tökéletes
2014. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Multimétert elő és szépen sorba mérj végig mindent.

Ha nem értesz hozzá akkor pedig inkább az amint az előttem szóló írt.

2014. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Nem csak a hozzá értés a baj

Már szinte mindent rendbe tudok tenni rajta csak erre szerelő és szerszám is kevés van :D

Nekem csak az alap szerszámaim vannak de akkor kérek kölcsön multimétert

Köszönöm a segítséget!

2014. aug. 22. 18:46
 4/33 anonim ***** válasza:
Megállapíthatod multiméterrel is,hogy nemtölt..:-D
2014. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Multimétert kérhetsz kölcsön. Azzal annyit tudsz hogy megállapítod hogy nincs töltés. Egyébként világítás nélkül elmegy ezer kmt simán. Annyi a baj hogy világitas kotelező. Meg a hátsó mindig világít. Szóval elviszed szerelőhöz és az megcsinálja. Te cserélgethetsz benne mindent. De nem lesz jó
2014. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Furcsa de ha pörög eleget a lámpa is megy

Mondom megnézetném ha ismernék a közelben szerelőt

Egyébként azt is végig néztem hogy milyenek a vezetékek

Lehet nem jelent semmit de én a kidörzsölt vezetékeket leszigetelőztem

Meg van aki azt javasolta hogy nézzem végig a sarukat multiméterrel a gyújtás minden részét

Mindenesetre egy próbát megér

2014. aug. 22. 22:10
 7/33 anonim ***** válasza:

egy próbát természetesen megér.

de MZ-nél alapjáraton nincs töltés. töltést inkább úgy mérj hogy pörgeted 3 ezren. 3 ezernél már leadja a maximum töltést. az elrozsdásodott korrodált stb... sarukat cseréld ki. jobb oldalt a blokkon ami van szürke akármi a gyújtás állórésze, azon alul vannak vezetékek, sarukkal csatlakoztatva, azok amikre rámegy a saru, azoknak a szegecsei legyenek meghúzva, nekem az volt az egyik probléma amiért nem volt töltés.

2014. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Akkor bemegyek a vilamosságiba ma és veszek egy adag sarut mert némelyikre ráfér

Nem gondoltam volna hogy ennyi hibaforrás lehet az elektronikában :D

2014. aug. 23. 10:35
 9/33 anonim ***** válasza:

Ha úgyis lesz multimétered akkor érdemes lehet kipróbálni hogy lekötöd a vezetékeket és megméred a két vége között az ellenállást.


Nekem Pannóniám van. Felújításnál a kibontott kábelköteggel ezt eljátszottam kíváncsiságból. Hiába nem volt rajtuk se sérülés se csatlakozás mégis volt ellenállása némelyik vezetéknek. (bár azok már nem néztek ki túl biztatóan kívülről se)

2014. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

ezt a motort még az előző tulaj aki alig használta úgy vette hogy teljesen fel lett újítva ezért a vezetékek elég jók csak egy két sarura fér rá egy csere

meg ez a zselés akku megoldás is tetszik benne

mikor megvettem egy rugásra indult tehát nem vettem szart csak a használat ezt eredményezi hogy ez az elromlik :D

egyébként ritka ma már egy pannóniás motoros

becsüld meg jól a gépet :)

2014. aug. 23. 23:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!