Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a nagy automata váltó...

Mi ez a nagy automata váltó fóbia nálunk?

Figyelt kérdés
Mindenki autóversenyzőnek és/vagy driftes hülye gyereknek akarja érezni magát egy kicsit?
2014. szept. 2. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Valahogy nem értem a kérdésed..

Nekem a napi használatú autóm automata, mert sokkal kényelmesebb.

Viszont a "hétvégi" autóm manuális. Egy V6-os erőmű, hatalmas kasztni, hátsókerékhajtás, manuális váltó..

Mi kell még egy férfiembernek?:)

2014. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem, csak nem szeretnek az emberek 3-400 ezer FT-ért automataváltót felújíttatni.

Ezen kívül az 2-3 literes plusz fogyasztás, amiatt, hogy lassabb is legyen az autó, szerintem nem túl nyerő.


Azzal meg ne gyertek, hogy ott vannak a duplakuplungosok, mert tudtommal az országban nem 5 év az autók átlag életkora, hanem 15, és ezekben az évjáratokban a szimpla hidrodinamikusak voltak elterjedve.

2014. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj az összes 10 évesnél idősebb kocsiban el van égve az autómata váltó.. nem úgy reagálnak meg mefolytják az autót...

új automatákba már nem tesznek folytást azért fogyasztanak kevesebbet, mert többet tudnak mint egy sofőr.

2014. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Az a nagy fóbia, hogy nálunk elég sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy új autót vegyenek. Új autó esetében az automata az ne lutri, várhatóan lesz vele minimum 200 000 boldog, eseménymentes kilométer.


Használtan egy automata váltó már lutri, vagy sokáig jó vagy nem. Míg egy kézi váltóst ha kipróbálsz és jó, akkor az egy darabig jó is lesz. Az automata meg letérdelhet akár jövő hónapban is, mindenféle előjel nélkül. Mivel az emberek mondjuk 85%-a nem engedhet meg magának egy új autót így... :D

2014. szept. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Automata fóbia, mi?! Nem, barátom. Költségérzékenység. Az van itt kishazánkban. Az automaták többet fogyasztanak, kivéve talán a legújabb szerkezeteket és van élettartamuk, ami nem rövid ugyan, de használt autónál ki tudja mennyit ment már az autó, és egyszercsak beköszönt egy 2-300 ezres váltófelújítás. Automatát nem vontathatsz, ha besz@rik az autó akkor trélerezhetsz. Drága az olajcsere bennük mint a manuális váltókban. Az automata autók drágábbak újonan, több százezer forinttal, viszont használtan már nem, sőt egyes esetekben olcsóbbak is, tehát nagyobb az értékvesztésük. És akkor utoljára, de nem utolsó sorban jön a vezetési élmény illetve annak hiánya. Hiába van sokszáz lóerős automata autód, az nem a vezetés élményéről szól, csak a brutális gyorsuláséról. Aki érti, érti, aki nem, nem.
2014. szept. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
57%

Nincs itt semmilyen fóbia.Egyszerűen sok pénz kell hozzá,ezért választanak kevesebben automata váltósat.

Nekem automata van,egy 6 éves A6-os,nemrég a váltóval gond volt és fél millióba került.Na ez a baj vele.De hát ez benne van a pakliban.A kényelmet és a luxust meg kell fizetni.

2014. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
pityukám semmi értelme a kérdésednek.
2014. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem példáúl azért van automatám, mert a sima kézi váltós autóval képtelen voltam megtanulni vezetni. Az oktató mellé beültem, egyesbe raktam és elindultam vele, persze a motor ordított, a kuplung szaga ömlött be az autóba, 1esbe akartam mindig menni, lnyegében annyit tudtam kezelni hogy 1-es és hátramenet, mikor már váltani kellet volna 2-be 3-ba 4-be, na ott voltak a gondok hogy nem tudtam. Szégyen, nem szégyen, ez van, nekem az nem ment. Kaptam egy automata autót az oktatótól mert az is volt neki, azzal meg vígan elvoltam, nyomtam a gázt és szépen haladtunk vele, azzal már tudtam közlekedni. Ennek 8 éve, azóta nem is ültem kéziváltós verdába
2014. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!