Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotoros kerékpárral...

Segédmotoros kerékpárral ingyen lehet autópályán közlekedni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy olyan jármű mehet autópályán, ami önerőből sík úton képes a 60 km/h-s haladásra. Az én motorom (Honda NSR50), sportrobogó és a végsebessége papíron 100 km/h, ha jól emlékszem, és 80-at megy is simán. Viszont sehol nem találtam hozzá törvényt vagy ilyesmit, hogy kell-e érte fizetni az autópályán. Én úgy gondolom, hogy nem, mivel ugyebár nincs rendszámtáblája, így nincs egyértelmű azonosítója (mert ugye az autópálya-matricához meg kell adni a rendszámot). Légyszi segítsetek, fontos lenne! Előre is köszönöm szépen!

2014. szept. 6. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Segédmotoros kerékpárral nem hajthatsz autópályán...:(

2014. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tesó jogsi meg van? Akkor ott biztosan elmondták hogy az smkp nem gépjármű, így nem közlekedhet autópályán vagy autó úton.

50 centivel életveszély kimenni az akár 130-al süvítő tonnás vasak közé.

Mivel az smkp sima jármű, így csak belterületen valamint kültéren "egyéb úton" használhatod, vagy is ott ahol max 90-el lehet menni.

Fura hogy ha utána olvastál akkor nem jöttél erre rá, mert én kb beírtam hogy robogó + autópálya és már dobta is kifele a válaszokat.

2014. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Vagy a motorod típusával vagy a kivitelével nem vagy tisztában. Az NS nem robogó hanem váltós motor. Amúgy ha lenne jogsid tudndád, hogy 50essel nem mehetsz pályán.
2014. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+R
2014. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az utolsó nap amikor élsz azt csinálsz amit akarsz
2014. szept. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy 5 éve van jogsim, de mindegy. Meg amúgy is normálisan kérdeztem nem így kéne rá válaszolni... Aki normálisan válaszolt annak köszönöm szépen a választ.
2014. szept. 9. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:
És az 5 év alatt láttál már kis motorost ilyen komolyabb utakon?
2014. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!