Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit számit egy autonál...

Jackson666 kérdése:

Mennyit számit egy autonál +10 lóerő?

Figyelt kérdés
Szoval 1.2 es 16 szelepes 75 lóerős autónál számitana e a 10 ló ?érezhető lenne e a változás ?persze chip tuningal lenne ez megoldva.
2014. szept. 10. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egy 300 lóerős autónál biztosan nem vennéd észre, de egy ilyen gyenge autónál ez a 10 lóerő kb ~13% plusz jelent, ami azért már érezhető...
2014. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aha akkor érdemes chip tuningot rakni bele
2014. szept. 10. 21:08
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A teljesítménynövekedés érezhető lesz. Ahogy a fogyasztásnövekedés és az élettartam-rövidülés is.
2014. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Aha akkor átgondolandó
2014. szept. 10. 21:18
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Én már abban a +10 lóerőben sem hiszek... :)
2014. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. szept. 10. 21:44
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Chiptuninggal a motor vezérlőjét optimalizálják, ami teljesítmény növekedéssel és fogyasztás csökkenéssel, mert sokkal tökéletesebben égeti az üzemanyagot. +10 lóerőtől nem fog az élettartama olyan sokat csökkenni.
2014. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Szóval a chip tuning optimalizál, azaz: nagyobb teljesítmény, kisebb károsanyag-kibocsátás és kisebb fogyasztás? Hol itt a kompromisszum? Ha meg nem kell kompromisszumot kötni, akkor a gyártók mért nem "optimális" beállításokkal gyártják sorozatban azt a bizonyos autót? Vagy több év fejlesztés alatt ez a legjobb, ami kihozható a motorból, majd elviszed egy kis mühelybe, ahol kis idön belül tökéletesítik 10%-kal úgy, hogy nem megy semminek a rovására? nem tudom, miért, de nekem ez büzlik. Szerintem ha a chiptuning több lóeröt szabadítt fel, akkor nö a fogyasztás is, és az élettartam még ha nem is sokat, de rövidül.
2014. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 nickx199 válasza:
71%
Amirő a kérdező beszél az csak motor optimalizálás. Ez a kismértékű teljesítménynövekedés csak nagy futás után mutatná meg a különbségeket az élettartam csökkenésben, egyszerű példával élve a motor nem 1000000km-t menne el hanem csak 900000-et, azalatt meg tönkremegy más vagy nem is megy el annyit mert sokesetben a motorok azért mennek tönkre mert nincsenek megfelelően karban tartva. Ami meg a fogyasztást a károsanyag kibocsáltást illeti köztudott tény hogy azonos modellek esetén sincs két egyforma motor, viszont a gyártók a nagymennyiségű gyártás miatt nem tudnak minden autót órákon át finomhangolni ezért egy egysuéges beállítást kapnak ami elvilev jó gyakorlatilag viszont pont annak az egy motornak nem biztos hogy a leg optimálisabb.
2014. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: a sorozatgyártott autók egységes beállítást kapnak, és nincs két egyforma motor. Igazat tudok ebben adni, de az a teljesítménybeli különbség szerintem max 1-2%-ban térhet el az átlagtól, szóval 10%+ egy optimalizálással akkoris sok. A mechanikus alkatrészeket géppel gyártják, szóval csak nagyon apró, szinte észrevehetetlen különbségek vannak.
2014. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!