Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit vennék. Milyet...

Misi0023 kérdése:

Téli gumit vennék. Milyet érdemes?

Figyelt kérdés

Nemsokára esedékes lesz téli gumit vennem. Csak rövid távokon használom az autóm, azt sem naponta. Ezért gondoltam, hogy nem a legdrágább michelint kéne venni, mivel 3-4 év után úgy is kuka. Elsőre ezzel szemeztem:

BFGoodrich G-Force Winter 185/60 R15 84T

Vélemény erről? (14500 huf/db)

A méretet látjátok belőle, esetleg 15-16e/db-ig tudtok jobbat ajánlani?

Esetleg meg lehet növelni az élettartamot, hogy ne 3 évig tartson a jófajta gumiabroncs? (apu pl. terpentinnel kezeli)


2014. szept. 11. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy miért mondod azt, hogy három év után kuka.


Ha nem kopik el - a szövegkörnyezet alapján arra gondolok, hogy nem fog -, illetve nem éri külső sérülés, akkor a gyártó a gyártástól számított hat évig felelős a biztonságos használhatóságért. A szakértők szerint a gyártástól számított nyolc évig lehet nyugodtan használni az abroncsot. Ezzel szemben ha megnézed a magyar valóságot rengeteg autón látsz 10 évnél idősebb gumikat...

2014. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, én több embertől is 3-4 évet hallottam, mondván elöregszik a gumi. Ezek szerint rosszul tudtam. esetleg vélemény a bf goodrichról?
2014. szept. 17. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, tény, hogy a tulajdonságok folyamatosan romlanak, de 3-4 èv után mèg korai használhatatlanságot emlegetni. A márkáról semmit nem tudok.
2014. szept. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!