Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a helyzetjelző égőt kicseré...

Ha a helyzetjelző égőt kicserélem, kék színűre, a rendőr megbüntetthet?

Figyelt kérdés
Már egy hónapja , hogy kicseréltem kék színű diódára. Az autós boltban, ahol vettem az volt ráírva , hogy fehér , de mikor kicseréltem az autóban, enyhén világos kék színűben világít. A rendőr nem szedeti ki, vagy büntetthet ill. megszólhatja?
2010. jan. 20. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos megbüntethet!!!
2010. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a kamionokban is tele vannak, azok kivételek? Igaz nekik főleg a szélességjelzőben vannak. Azért cseréltem ki, mert melegszik és egy idő után beszürkűl, kevés az időtartama.
2010. jan. 20. 12:05
 3/9 anonim válasza:

Köhém szerint csak kandiumsárga lehet a helyzetjelző, vagy újabb kocsinál a gyári.

kék ledet csak az utastéren belül használhatsz, és azt is csak bizonyos feltételekkel. Pl lehet: belső világításra, csomagtér világításra, kesztyűtartóba.

De helyzetjelzőként nem használhatod.

A Köhém értelmében meg fognak

1.lehetőség: bírságolni, 3.000Ft-től- 20.000Ft-ig

2.lehetőség :vagy ha szigorúbb a rendőr akkor veled szemben szabálysértési feljelentést készít.3.000 - 30.000

3.lehetőség KPM vizsgára rendeli be a kocsidat!

50.000Ft-től ----- nagyon sokig

Tehát csak óvatosan a kék helyzetjelzővel, és azonnal cseréld le.

2010. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha megmutatom a rendőrnek a dobozát? " Nézze biztos úr, nekem azt mondták az autósboltban, hogy fehéret világít, itt van a dobozán rá van írva , vakuljon meg! " Ebben az országban, még fingni sem lehet!
2010. jan. 20. 12:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. jan. 20. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:
És mi igazolja azt, hogy az az izzó van a kocsiba beszerelve, ami a dobozban volt??
2010. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A helyzetjelzőnek fehér színűnek kéne lennie. A kék nem igazán jó. Szerintem műszaki vizsgán sem megy át, ha kék színű az izzó. Igen, a kamionokon is szokott lenni mindenféle színű izzó, de az nem azt jelenti, hogy az szabályos is lenne. Előre neki is csak fehér, hátra meg csak piros helyzetjelzője lehetne. Cseréld ki minél hamarabb fehérre.
2010. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

És kit érdekel, hogy mi van a dobozon.

A jelen pillanat a lényeg, amikor pedig kéket világít a tuning szuzukid!!!!!!

2010. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor már hallom a suzukit beteg vagyok! Seat toledóm van 1,9-es abba raktam a világos kék izzót, de már kicseréltem sírva, fehérre.
2010. jan. 21. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!