Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyes pedál/ autó kezelés...

Helyes pedál/ autó kezelés kereszteződés/körforgalom megközelítésekor?

Figyelt kérdés

Hello!


Általában, mikor már tudom, hogy közelítek egy körforgalomhoz, 5. sebességben 90-nél elveszem a gázról a lábam és hagyom kifutni az autót. 50 körül kinyomom a kuplungot és fékezem. Szituációtól függően van hogy másodikba vagy harmadikba kapcsolok (első, második vagy harmadik kijáraton megyek ki).


Autó kímélés szempontjából helyesen járok el? Vagy ilyenkor vissza kellene kapcsolgatni?

Köszi



#megállás #lelassulás #lelassítás #autó lassítás #körforgalom megközelítése #kereszteződés megközelítése
2014. szept. 24. 11:10
1 2
 11/14 Beviz Elek ***** válasza:
93%

Amíg a kuplung be van nyomva/üresben van a váltó, addig fogyaszt az autó üzemanyagot. Motorfékezés közben a pillanatnyi fogyasztás 0.

Emellett pedig ha minél kevesebbet fékezel, annál lassabban fogy a fékpofa és tárcsa.

A kuplungot nagyritkán ki kell cserélni, természetesen nem mindegy hogy milyen autód van, nekem ez 40ezer munkadíjjal együtt. Tárcsával együtt illik a komplett szerkezetet cserélni, nekem eddig mindkét kocsimban a tárcsa kopott el hamarabb, nem a kinyomócsapágy volt a ludas (és mindkét kocsimban 300ezernél volt cserés, ez lassan eléri, a másikon az előző tulaj cserélhette 200ezer előtt).

Sokan vannak a motorfék ellen, sokan mellette, a két tábor sosem fog közös nevezőre jutni. Ez olyan mint a Golf vs Civic és a benzin vs dízel harc.


A családban sok a kamionos, ők tanítottak vezetni, az oktatóm is így tanított (B és C jogsinál is). Sokat vezetek, a motorfék használatát jónak ítélem, ez már így marad.

2014. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, bár meglepődtem, hogy megoszlanak a vélemények. Pár éve van már jogosítványom, de aktívan az utóbbi egy évben vezetek. Megmondom őszintén, hogy nem látom át jobban a helyzetet.

Felsorolok három variációt:


1. 5.-ben elveszem a gázról a lábam és hagyom kigurulni sebességben, motorfékkel fékezni.

2. Visszakapcsolgatok, ahogy valaki ajánlotta.

3. Kiveszem sebességből, kuplungot felengedem és gurulok a körforgalomig.


Ha jól sejtem a 3. variáció nagy baromság, ilyet nem szoktam csinálni. A 2. furcsa nekem. Jó pár ember mellett ültem már és ilyet még nem láttam, hogy lassításkor lefelé kapcsolgatott volna.


Ment mindenkinek a zöld kéz!

2014. szept. 25. 08:59
 13/14 anonim ***** válasza:

Az üresben gurulás nem lenne hülyeség, de kissé veszélyes, és például a vizsgaztatók meg is buktatnak érte, inkább ne tedd te se.

Mindenképpen az 1-es a legjobb módszer.

2014. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 26. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!