Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben más a kadmiumsárga izzó...

Miben más a kadmiumsárga izzó fénye? (nem színileg). És miért/hol jobb?

Figyelt kérdés
Le Mans-i versenyen látni, hogy néhányan fehéren, néhányan sárgán világítanak. Utcán is van egy csomó autó, akik kadmiumsárga fénnyel néznek előre. Miben másabb? Jobban látni vele? Érdekelne, hogy miért használják az emberek, csak nem találok neten semmi jó leírást róla.

2014. szept. 27. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

jó kérdés...egy időben a sárga volt a módi, mert a városi legendák szerint ködös időben jobban látni a közeledő járművet, és talán a sofőr is picivel jobban látja az utat(is)..

nos nekem nem tűnt fel..de az az én hibám.

2014. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a sárgás fény kellemesebb a szemnek(ahogy egy ismerős mondta, ez azért van mert az evolúció során a tűz színéhez szokott az ember a sötétben, az meg sárgás). Viszont a fehér fény jobb kontrasztot ad.

Tehát hogy melyik a jó azt nehéz megmondani.

(szerintem a normál halogén égő, annak semleges fehér a színe)

2014. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 28. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy semlehes fehér, a színhőmérsékletet kelvinben mérik, az alacsony kelvin értékű sárgás (3000k) a magasabb kékes (6000k) a napfényt lehetne semlegesnek mondani mert az a természetes fény de az is inkább sárgás mint kékes...
2019. nov. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!