Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szállt el a jobb találko...

Miért szállt el a jobb találkozási fénytadó izzó áramkör? G Astránál hol van a biztosíték tábla (doboz)?

Figyelt kérdés
Kontrol lápával ellenőriztem, melyik szál a pozitív töltésű. Ahogyan megbontottal a szigetelést a huzalon valahogy ügyetlen voltam, s egy tized másodpercnyire zárlatot okoztam, épp egy szikra keletkezésének idejére. Azóta nincs áram a jobb oldali találkozási fényt gerjesztő izzónál, viszont a baloldali tökéletesen üzemel. Nem 1 biztosítékon van mindkét oldal? mit, s hol nézzek, S csináljak? KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!

2013. aug. 22. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elárulod, mi az a találkozási fénytadó/fényt gerjesztő izzó? Csak mert akkor lehet, hogy akadna, aki tudna választ adni.

Egyébként meg a páros lámpákat (tompított, távfény, helyzetjelző) általában oldalanként különböző biztosítékra kötik, épp azért, hogy rövidzárlat esetén ne szálljon el mindkettő. Neked is ezért működik a bal oldali mit tudom én, milyen lámpád.

2013. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

találkozási fény = tompított fény

Épp azért 'találkozási fény'-ként is ismerjük, mert más autó találkozásánál használjuk azt a bizonyos fényt. Másképp mindegy is, hogy milyen a lámpa (G astránál sokfajta van...), a lényeg a biztosíték tábla holléte!

2013. aug. 22. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, hallod, nem fogod elhinni, de van ez a Google nevű oldal és még ezt is tudja! Nézd csak:

[link]

Rögtön az első találatnál képes leírás van arról, hogyan férsz hozzá a táblához.

A "találkozási fény" kiefejezéssel kapcsolatban ne vitázzunk, én még erről nem hallottam, ám egyáltalán nem lényegtelen, melyik lámpáról van szó, mert a G Astra biztosítéktáblájában jó sok olvadóbiztosító csücsül, ezért nem biztos, hogy elsőre rájössz, melyik a jobb oldali tompítotté. De így, hogy megírtad, meg tudom neked mondani, hogy a 6-os számú az, a kis biztosítékok közül a bal felső és 10 A-es értékű.

2013. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a segítségért! Igazán jól jött. A biztosítékokat megtaláltam, mire megírtam a kérdést, csak a kiégett biztosítékot nem... Ügyes vagy, mivel látom igazán értesz a elektronikához, megkérdezném, te mit szólsz az utálag beépitett xenon rendszerhez? A lámpa úgy mindenestől marad, csak az izzó lesz xenon... Köszi a véleményt így elóre is.
2013. aug. 23. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!