Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifihez kötelező erősítő...

Autóhifihez kötelező erősítő mellé a kondenzátor?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Érdekelne, hogy ezek a kondenzátorok, mennyibe befolyásolják az autóhifi müködését? Olvastam hogy közepes erőségű hangrendszerhez már ajánlott. Nekem egy ""CRUNCH AMP BLACK MAXX MXB-1000 MkII" erősítőm van és egy Crunch 800wattos 4 ohom mélyet hajtok vele. Ehez már ajánlott egy kondenzátor? ez már nagyobb teljesítmény és érdemes a jobb hangzásért illetve az aku kímélése érdekében beszerezni egyet? Észrevehető lesz ha veszek egyet és beszereltetem? Előre is köszönöm!
2014. okt. 13. 19:01
 1/3 dirtboy ***** válasza:

max áramfelvétele tokig kihajtva 100A mivel annyi a biztosítéka.

az hogy kell e kondi nem csak ez dönti el valamint azzal sem árt tisztába lenni hogy egy kis belső ellenállású kondi tehát ami igaz kondi nem ócskaság az 30ezer minimum.

pl connection BSF sorozatú kondi már jó.


a lényeg a megfelelő kábelezés és a nagy indító áramú aku.

neked már kell a 35mm2es ofc réz tápkábel meg egy 650-700A EN aku legalább,na meg megfelelő generátor töltés mert a gyenge generátor fogja megölni ha nem bírja vissza tölteni.


összegezve nem ajánlom neked a kondit,ez még nem az a szint ahol jogosultsága van.

2014. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem gondoltam megkérdem, veszíteni nem veszítek vele semmit. Mert olvastam valahol hogy minden autóhifihez, szinte kötelező a kondi, ezért is ilyedtem meg,mert az enyémbe nincs:) Viszont ha beszerelésével lenne valami változás, jobb hangzás a mélyeknél, stb.. vagy kímélném vele az akut, gondolok én ilyenekre, akkor rászánnám azt a pénzt.
2014. okt. 24. 10:51
 3/3 dirtboy ***** válasza:

akisnak annyival lenne jobb hogy egyenletesebb lenne az áramfelvétel a kondi után.

de ezért 30-40ezerért kondit venni hülyeség hiszen kicsit pótolod és agm aksit vehetsz ami sokkal jobb mint egy kondi és neki már mindegy hogy milyen impulzusokban veszik ki belőle az áramot mert más a belseje és a belső ellenállás is.

már nekem is kéne plusz áramforrás de inkább gyűjtök egy power cell 3000re /95Ah,3000A indító áram,284A felvétel 15percig feszültség esés nélkül/ meg cseréltetek egy generátort,azzal minden energia ellátási probléma megoldódik,jobb dinamika lesz,a feszültség sem fog be esni akkor sem ha 150A felett vesznek fel az erőim.

75Ah datasafe akut már vehetsz 55ért.

2014. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!