Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van rá esély hogy vissza...

Van rá esély hogy vissza kapjam a foglalót?

Figyelt kérdés
egy használt autóra 100ezer ft foglalót adtam de közbe a beszámítani kívánt saját autóm összetört így nemtudtam megvenni a másik autót ígyhát visszamondtam.De mikor adtam a foglalót a kereskedő azt mondta hogyha valami oknál fogva nemjön létre az adásvétel akkor vissza adják de eddig még semmi.nemtehetk róla hogy baleset érte a sajátom ígyhát nemtudtam beadni.

2014. okt. 16. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
vissza kell azt adniuk..
2014. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell visszaadniuk.

Pont ettől foglaló a foglaló, és nem előleg.

Foglaló esetén ha a foglalót adó vevőjelölt lép vissza, a foglaló az eladónál marad. Ha az eladó lép vissza, a kétszeresét kell visszaadni a foglalót adó részére.

Azt a pénzt elbuktad.

2014. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

De ha nekem nem hiszed el, olvasd el egy hozzáértő tollából, sokkal részletesebben. A folgaló attól foglaló, hogy az adásvétel meghíúsulása esetén a vétlen felet illeti. A te esetedben az eladót.


[link]

2014. okt. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De itt a hatályos jogszabály szövege:


A SZERZŐDÉS MEGERŐSÍTÉSE ÉS MÓDOSÍTÁSA


XXVI. Fejezet


A szerződés megerősítése


1. A foglaló


6:185. § [Foglaló]


(1) A másik félnek fizetett pénzt akkor lehet foglalónak tekinteni, ha annak fizetésére a kötelezettségvállalás megerősítéseként kerül sor, és ez a rendeltetés a szerződésből egyértelműen kitűnik.


(2) Ha a szerződést teljesítik, a tartozás a foglaló összegével csökken. Ha a szerződés teljesítése olyan okból hiúsul meg, amelyért egyik fél sem felelős, vagy mindkét fél felelős, a foglaló visszajár.


(3) A teljesítés meghiúsulásáért felelős fél az adott foglalót elveszti, a kapott foglalót kétszeresen köteles visszatéríteni.


(4) A foglaló elvesztése vagy kétszeres visszatérítése a szerződésszegés következményei alól nem mentesít. A kötbér és a kártérítés összege a foglaló összegével csökken.


(5) A túlzott mértékű foglaló összegét a kötelezett kérelmére a bíróság mérsékelheti.

2014. okt. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Figyi ha ők azt mondták visszaadják, lehet megteszik. Persze nagy valószínűséggel hazudtak, hogy köss velük üzletet.


És megint figyi. Szintén nagy valószínűséggel még így is jobban jársz, mivel 100 ezerből megúszol egy hatalmas szopást. Mivel a kereskedők 99%-a átveri az embereket és olyan autókat árulnak amikre vétel után rengeteget kell költeni, mert folyamatosan jönnek elő a rejtett hibák.


Gyűjtsél és vegyél inkább magánszemélytől autót, kereskedésből nem ajánlott.

2014. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Miért nem őket kérdezed meg ez ügyben?

2. Ahogy írták fentebb, a foglalót megtarthatják ilyen esetben.

2014. okt. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Volt, s szerintem van is olyan a jogban, ha a szerződés megkötése után az egyik félnél olyan jelentős változás történt, amely számára a szerződés betartása jelentős érdeksérelemmel járna, akkor felbontható a szerződés. Vagy valami hasonló.


Ennyi infó alapján ez itt nem áll meg szerintem. De kizárni nem lehet.


Fiktív példa, de ilyesmiről van szó: leszerződőm egy kábelszolgáltatóhoz, két éves hűségidővel.

Második héten leég a házam, harmadikon kirúgnak a munkahelyemről, másnap egy szilánk repül a szemembe, s megvakulok. Ez esetben mondhatom azt, hogy mivel se házam, se pénzem, se szemem nincs, jelentős érdeksérelem lenne a szerződés fenntartása.


Ne legyen semmi bajod, neked, családodnak, de ha az a százezer nem csak simán hiányzik, hanem igen jelentős mértékben megnehezíti az életedet, akkor kérheted jogi úton a szerződés megsemmisítését.

2014. okt. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt valószínűleg buktad. Ha csak nem bulizod ki velük, hogy legalább az összeg felét visszaadják. Tanulság: 10-20E ftnál többet nem szabad foglalónak adni.
2014. okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.ma felhívok őket és kiderül.A baj az hogy csak minimum 100ezret lehetett adni,és bár megértem hogy nemszivesen adják vissza mert ez foglaló nem pedig előleg de sajna énsem tehetek róla hogy így történt a dolog.Ment volna simán minden ha az én autómat sem törik szét.És már belátom inkább gyűjtök és veszek egyet készpénzre és akkor nem tartozom senkinek.
2014. okt. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!