Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionozásnál ha az EU tiltja...

Akosszabo kérdése:

Kamionozásnál ha az EU tiltja a mágnesezést akkor néhány cégnél miért kell használni? (hűtös fuvarozásnál inkább)

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudjad teljesíteni amit a főnök diktál.
2014. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kamionozás idehaza a csalásról és a trükközésről szól. Munkaköri kötelesség csalni. Persze ha bukó van a főnök meg a zsandár rádver mindent.
2014. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mágnesezést nem az EU tiltja ez egy pici félreértés. A sofőrök vezetési és pihenőidejét az unió területén az 561/2006/EK rendelet szabályozza, viszont ennek van egy elődje, amit AETR-nek hívnak az szintén ugyanezt szabályozza, de az unióban már nem hatályos, csak unión kívüli országokban ( pl: Szerbia, Ukrajna, Oroszország, közép-ázsiai ex szovjet tagállamok, Törökország stb ).


Ezekben meg van határozva mennyit vezethetsz. Akik mágneseznek azok vagy a vezetéssel, vagy a pihenéssel vagy mindkettővel csalnak, azáltal egyrészt rontják a piaci versenyhelyzetet, másrészt egy bizonyos szint felett ön és közveszélyesek és nem mellesleg ezzel megszegik a rájuk vonatkozó törvényt.


Egyes cégeknél miért kell használni? Mert akkor többet tud gurulni a kamion, így több bevételt tud termelni. Találni még szép számmal gondolkodásra képtelen gépjárművezetőt, aki ilyet simán bevállal, mert akkor ő többet keres.


Az a baj, hogy ezek nincsenek tisztában a rájuk vonatkozó szabályokkal. Gépjárművezetőt nem lehet teljesítményarányosan bérezni, mivel ez szabályszegésre ösztönzi! Hogy fizet a magyar? Persze, hogy kilóméterben :D


Amúgy nem kell használni mágnest, erre senki sem kötelezheti a gépjármű vezetőt illetve az esetleges következmények alól sem mentesítheti senki!

Ha balesetet okoz és kiderül, hogy kisebb nagyobb csalások voltak, akkor ez néhány országban bűncselekménynek minősül, nálunk még sajnos nem.

2014. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert km re fizetik a sofőrt..

De aki íj módon csal az felelőtlen.. A bírságok 400ezer ft tól kezdődnek de én már beszéltem olyannal is akit 5 perc mágnesezésért 3000euróra büntettek. És a cég nem fizette ki.

2014. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A bírságok 400ezer ft tól kezdődnek"

Ez nem igaz.


A mágnesért meg alapból annyira büntetnek időtől függetlenül. Ugyanez nálunk:


Olyan manipulációs eszköz jelenléte a járművön, amely az adatok, illetve a kinyomtatott információk meghamisítására felhasználható lehet (kapcsoló/vezeték ...) 800 000Ft.

2014. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne már rendet rakni a kamionos cégek házatáján és a céget is nagyon keményen megbüntetni ilyen esetben. Mert manapság az megy hogy ha nem csalsz akkor ki vagy rúgva és 50 -en ugranak a helyedbe másnap akik "vígan" bevállalják csalást..
2014. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pandas74 ***** válasza:

Csak annyit tennek a kerdeshez-mivel elotem mar szepen leirtak mindent-hogy UGYAN MIERT ITT NE LENNENEK VISSZAELESEK???Tudom,hogy nem kene meg rossz,hogy vannak,DE AMIKOR A TORVENYEK,DE FOLEG AZOK VEGREHAJTASA LEHETOVE TESZIK A CSALAST,es ebben a helyzetben aki a hasznat huzta,karat nem igen latja.....nos miert is lenne maskepp?

Persze lehetne....csak ahhoz kene dolgozoi erdekkepviselet,meg erdekfelismero kepesseg,meg moral,meg ilyesmik....

Sajnos en a magam reszerol-bar nekunk ez faj a legjobban-boldog lennek,ha csak ebben az agazatban leteznenek effajta csusztatasok!

En leginkabb a "MINIMALBERES BEJELENTES"sel trukkozokre tudok haragudni!Es ez minden kamionos kollegamon kivul,meg nagyon sokakat erint!

2014. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért, kell használni? Én egy percig nem dolgoznék ott. Más kérdés, hogy ha az én érdekem kívánja úgy, pl. este már lejárna a munkaidőm, de behívnak rakodni, s teszem azt másnap mennék haza és ezen múlik, már teszem is fel. De ez az én döntésem, az én felelősségem, senki nem kötelez rá. És forgalomban sose mennék mágnessel. Rakodás, lerakodás, pár méter oda - vissza, lemerült kollégát pihenő alatt bebikázni, ilyesmi. De ismerek ökröket, akik több száz km - t mennek így. Mondjuk nem tudom, hogy, mert az én Volvóm csak vánszorog mágnessel.
2014. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nemrég Olaszországban érdeklődött két billencses kolléga CBn, hogy mi a helyzet Goríciánál hazafelé irányban. Utána simán megbeszélték közép40-en, hogy az ö oldalukon nincs ellenség, akkor le sem kell venni a mágnest! :D

2014. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt meglehetne egyetlen büntetési tétellel oldani. Én (gkv.) a céget büntetném csalás esetén minimum TIZEZER Euróra. Majd a cég vagy a főnök mindent megtenne hogy ne manipuláljon a gk.vezető. ÉLn is ebbe a cipőbe járok. Az is igaz hogy eddig még nem csaltam , hazudtam. Az is igaz hogy mindenütt én vagyok az utolsó ( szemét, nem akaró, nem tudó, ) sofőr. Én keresek a legkevesebbet. Azt is mindíg hangoztatják hogy ha nekem nem kell a pénz akkor ..... Éreztetik velem. Meg nem egy kollégával már úgy állok hogy nem is beszélünk. Mert ő fennem hangoztatja hogy ő azért csinálja mert neki kell a pénz. HITELE VAN. Erre én azt tudom nekik ajánlani hogy ha annyi eszem lett volna hogy fel vettem volna a deviza hitelt, inkább felakasztottam volna magam. Nem sok kollégánál vagyok nyerő. De ettől függetlenül dolgozok , fog csikorgatva, néha nehezebben mint a többi. Állandóan jön a telefon meg az sms hogy hol milyen ellenőrzés van . Vissza kérdezek hogy akkor mivan? Hát csak szólok, ennyi. De engem még nem büntettek meg. De nem is fognak. Persze mint irtam nem sok kolléga van aki egyáltalán szóba áll velem. De hát amig a fuvarozó céget nem büntetik elsődlegesen, nem nagyon fog meg változni.
2014. nov. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!