Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leültettem a kocsit, tetszik...

Leültettem a kocsit, tetszik is meg nem is, hagyjam így vagy alakíttassam vissza?

Figyelt kérdés
Le lett ültetve az autóm 4cm-t elöl hátul, kapott 4 sportrugót és hozzá való 4db rövidített keményített lengéscsillapítót. A látványa nagyon tetszik, viszont minden kis úthibát keményen megérzek, pattogós lett. Hagyjam így vagy alakíttassam vissza? Veszélyes ha pattog a kocsi?

2014. okt. 21. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szó szerint pattog, akkor veszélyes, mert a kerék nem éri a talajt, a levegőben repülő autót pedig nem lehet fékezni. Valószínűleg nem pattog az autód, csak keménynek érzed. Ellenőrizd a kerekek nyomását, hogy a gyári értéken legyenek.
2014. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salalala11 ***** válasza:
40%

Alakítsd át hogy használhatatlan legyen, és használd! :D...

Nálam is ugyanez a helyzet, az hogy pattogós teljesen normális mivel keményebb lett a futóműved..a kérdés az hogy a kényelem fontosabb e mint a megjelenés:).

2014. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk elég kényelmetlen lenne egy leültetett autóban. Tuti sokszor leverném az alját, mert sok az úthiba és sok olyan behajtó/lassító van, amik elég magasak még normál autóval is. Szóval nekem a normális használhatóság lenne fontosabb.
2014. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Nekem gyári magasságú erősített rugók vannak toronymerevítővel, peresebb gumikkal. Jobban érződnek az úthibák, de mikor belemegyek egy kanyarba, az autó ráragad az útra. Szerintem megérte.


Én a helyedben így hagynám.

2014. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ültetésnek nem értem mi értelme van igazán. Az autó hasmagasságát mérnökök tervezték meg és számolták ki, tesztelték le mi a legoptimálisabb. Mi értelme van azt lejjebb ültetni?


Amúgy nekem is gyárilag sport futóműves az autóm és gyári 17"-os kerekek vannak rajta. Ha benyomom a "sport" gombot, a lengéscsillapítókon még keményít. Így az úthibákon nekem is eléggé ráz. Viszont atomstabil a kanyarokban. Szerintem is megéri ez a kompromisszum.

2014. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

A mérnökök az útfekvés és a kényelem közti optimális egyensúlyt próbálják megtalálni. Az útfekvéssel ez megváltozik, kényelmesebb, de stabilabb lesz az autó, de sok fiatalnak a kényelem mellékes.


Persze ha tanyán élnék és szétrázna akkor hagytam volna eredetin, de mivel általában jó (jobb) úton járok, nem zavaró a kiadás GT verziójának futóműve.

2014. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezekre az utakra nem feltétlen biztonságos a kemény futómű.Főleg,ha nem gyári!

Nem az pattogással a rázással lesz gondod,hanem mikor tempóval egy olyan kanyarba mész bele ami tele van foltokkal kereszthibákkal.Az autó kerekei felpattannak a kerszthibákon és az a kerék ami a levegőben van az nem irányítja az autót.

Gyakorlatban ez annyit jelent hogy egy tempós úthibákkal tarkított kanyarban bevételnél kb1.5-2 másodperc alatt át tudsz sodródni a szembejövő sávba és semmit nem tudsz tenni mert a 4 ből csak 2 kerék van az úton.Legrosszabb esetben vagy csak az első kettő vagy csak a hátsó kettő.

A keményített lengéscsillapító viszont a legjobb döntés volt hozzá az nagyban javítja pattogás közben az úttartást,de a kerékkúszás akkor is jelen van.

2014. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Igazad van, elvégre a rally-ban is extrapuha a rugó és a lengéscsillapító, ezért tudnak rossz úton olyan jól kanyarodni!

2014. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én visszaállítanám az eredeti állapotot. Főleg a magyar utakon.
2014. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Ez nem teljesen így van,de igen.

2014. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!