Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zafira motorgenerál. Érdemes?

Zafira motorgenerál. Érdemes?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne,hogy volt-e már valaki,aki generáloztatta az opel zafiráját? 1.8 benzines,2000-es évjárat. Füstöl,eszi az olajat,azt mondták generálozni kellene. Ez kb 200-400ezer forintos költség...megéri? Hol csináltassam ha ráveszem magam?

Tapasztalatok?


Köszi!



2014. okt. 22. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy 200 vagy 400ezer. Én nem márkaszervízben csináltatnám, mert túl magas árakkal dolgoznak, de mindenképpen egy olyan szerelővel, aki biztosan megbízható.

Ha mégsem csináltatnád meg, akkor mi lenne a másik megoldás?

Motorcserénél gondolni kell a motor árára, a beszerelésre, arra, hogy pár hónap múlva az is tönkre mehet és a bepapírozásra.

Ha lecseréled a kocsit, akkor valamennyit kapsz a Zafiráért, ami mondjuk elég lesz arra, hogy az új kocsit a nevedre írasd, meg talán marad 1-200 ezred, de ebben az esetben is jó drága lesz a dolog.

Ha viszont megcsináltatod, akkor megint elmegy akár több 100ezer km-t is motorikus gond nélkül feltéve, hogy jó szakember csinálja minőségi alapanyagokkal.

Én inkább megcsináltatnám, ha amúgy a kocsi egyben van és nem rohad meg nem is nyúzott a kasztnija sem. De ezt neked kell eldönteni.

2014. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


A kasztni jó állapotú,csak az elektronika szarakszik...most cseréltem trafót,meg felújítattam a copmtutert,(82.000ért) és már megint szar....most pl 3 hengerezik,mert a computer nem ad áramot az 1-es hengerhez... megcsinálják a hibát,de nem tudják mennyire lesz tartós... a generálra kit ajánlanál? Honnan tudjam,hogy jó lesz-e,megbízható-e stb...

Köszi!

2014. okt. 22. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ország melyik részén laksz? Ajánlhatok én neked Budapesten szerelőt, ha pl. Szegedi vagy. Ebben az elektromos hibában nem nagyon tudok segíteni, de lehet, hogy azért tilthat le a motor egy hengert (bár a logikáját nem értem), mert túl sok az olajfogyasztása és a károsanyag kibocsátása. Ezt egy szerelővel kellene megbeszélned. Olvasgass Fórumokat, Zafira tulajok tapasztalatait, nagyon hasznos tud lenni, lehet, hogy nem te vagy az első, aki ilyennel küzd és valaki leírta a megoldást.
2014. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,budapesti vagyok,a szerelő azt mondta,h a computer szar!
2014. okt. 22. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!