Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen Gyári Simson S51N es...

Teljesen Gyári Simson S51N es motor tuningja?

Figyelt kérdés

Van egy 1982-es S51N em. Rengeteget ment e gép, a blokk bontatlan. Nincs fúrva, Szóval egy lejáratott, régi, gyári gépről van szó.

Nos hallottam én mindenféle tuningról. hogy a agyontuningolt megy 70-ez. hozzászólásban meg írja a pali hogy: " nekem a gyári megy 70 et! :D " felujításba kezdtem én is, és ilyen motort szeretnék én is. 60-as ra akarom furatni, 4 felömlő ( de ez nem fog össze jönni a felömlő ) fojtásokat kivenni. csapágy szimering, hajtókar, stb csere. 4. sebesség. Szerintetek így jó? max 70-et menő járgány-t akarok. ami kb 20 évig ne keljen szerelni. 16/F ( hevesmegye: Gyöngyös környéke )



2014. okt. 26. 01:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szándékod tiszteletreméltó, látszik be vagy oltva benzinnel..minden rendben lenne, csak egy hiba van.. te soha nem fogod kibírni, hogy ne babrálj valamit a gépsárkányon...

én is megfogadtam, csak egyszer érjem el a hetvenet, soha nem nyúlok hozzá... nos másnap már állítgattam..


szóval csapj bele, nyugodtan tuningold, de ne fogadkozz...úgy sem bírod ki, mert mindig lehet egy picit jobbá tenni...


ennek sosincs vége

(ezt úgy hívják technikai fejlődés)


hajrá, csapj bele! de alapos munkát végezz, ne kapkodd el.

a benya minőségére ügyelj, ne sufniból vegyél valami szart

2014. okt. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Xd oké.
2014. okt. 26. 07:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen gyári? Hüje vagy ha ahhoz hozzányúlsz! Add el aztán annak a pénznek a feléből meg vegyél egy már nem gyárit amit aztán majd szétreszelgethetsz. A gyáriság egyre nagyobb kincs, csak gondoltam szólok.
2014. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg gyári,akkor bűn lenne hozzá nyúlni!A tuningolt simsonok kb.évente felújitásra szorulnak a magas fordulatszám és a magasabb hő miatt és az csak pénztemető.Sokkal többet ér egy gyári,vagy legalább gyárias simson!
2014. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha gy tuningolt szimszonhoz 20 éven át nem kén hozzányúlni, vagy legalábbig lejentősebben nem, akkor érne vagy 3 milliót:D
2014. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos a gyári Simsonok között volt ami eleve 65 km/h sebességre készült, ezek voltak eleinte a B jelzésűek. Ezeknek a lefojtott változata lettek az N jelzésűek.

Erősen kétséges, hogy 20-25 évvel a gyártás leállása után még gyári állapotú legyen a moci, de ha tényleg az, akkor pici reszelgetés, egy hónolás + gyűrű csere - no meg az első lánckerék 10-ről 14 fogasra cserélése után - annak is kell mennie 60-70-et, minden tuning nélkül is!


A gyári fojtások:

[link]


Kétféle 4 sebességes váltó létezett, az egyik végáttétele pont akkora, mint a 3 sebességesé, csak jobban el vannak osztva a fokozatok.

A másik az ún. gyorsító negyedik, aminek a 4. áttétele hosszabb mint a 3 sebességes 3. fokozata.


[link]

2014. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Picit pontosítanék Harkonnen úr! Az első lánckerék az N-eseken 14-es volt, azt kell 15-ösre cserélni, reszelés után nem kell hónolni, meg gyűrűt cserélni és végül az N-est 86 ban gyártották utoljára, vagyis 28 évvel ezelőtt.
2014. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát ma szét lett szedve a blokk. És néhány csavar már szét volt koptatva....

Lehet gyári benne minden csa már szét volt szedve

2014. okt. 26. 23:05
 9/11 A kérdező kommentje:
A blokkban a szimeringen,csapágyakon kívül miket cserérjek ki rajta? Még ha jó is ki akarom cserélni!
2014. okt. 27. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne cserélj ki rajta mást,ha jó állapotban van!Már nem lehet jó minőségű alkatrészt kapni hozzá.
2014. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!