Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó suliba járás? Elektromos...

Olcsó suliba járás? Elektromos kerékpár/robogó/babetta/robbanómotoros kerékpár?

Figyelt kérdés

Kb. naponta 10-15 km-t mennék vele, de főként "biciklisként", azaz kerékpárúton kb. 30-al.

Erre mi a legmegfelelőbb?

B-s jogsim van, tehát 50-es motort vezethetek, de nehezen tudnék kezelni egy 50-es nagyobb robogót, ezért vmi kerékpár felépítésű dologban gondolkodom, ezzel a bicikliúton is könnyen elférnék.

A babetta azért tetszik, mert olcsó, és csak tankolni kell, kb. 1,5 litert eszik szerintem.

Az elektromos cuccok viszont nagyon bejönnek, mert semmi hangja, az áram még olcsóbb, viszont az tart vissza, hogy könnyen/gyakran tönkre megy az akksija, ami nagyon drága. (ez igaz?)

Szóval melyik a legjobb erre a célra szerintetek?


2014. nov. 18. 18:54
1 2
 11/11 Esprimo Mobile válasza:
Az elektromos bicajok legalábbis az én Tornádóm nagyon megbizhatók (a müanyag részeket ragasztó tarja össze de 8-év alatt izzón kívül és akku csatlakozón kívül semmi elektromos részt sem kellett cserélni). Kb 2-évente aksi csere, 3-aksi esetében ha havi 1500-ft-ot félreteszel erre a célra akkor nem fájdalmas de ha jót akarsz ne spórolj az amperral csak mert olcsóbb mondjuk egy 10-amperes aksi a 14-hez képest, nem jó biznic. Ha lemerül egy elektromos bicaj a váltó nélkülit ojan nehéz tekerni hogy egy camping bicaj is felértékelödik benned. Áramot alig fogyasztanak Max egy ezresel növelheti a havi villanyszámlád. Ha használtat veszel számits egy azonali aksi cserére anyagilag. Ha újat akkor minimum a 2* akkora elméleti hatótávja legyen a bicajnak mint amire szükséged van mert az aksi fokozatosan gyengül a hidegben gyengélkedik a teljesitménye, a havas úton eröltetni kell és tán még városban is cserben hagyhat télen míg nyáron elvánszorog 25-km-ert is. Nekem tetszenek ezek a benzines bicajok inkább azt ajálanám az elektromos hejett de azt hallotam elég megbízhatatlanok és gyanús hogy elég sok pár évesen üzemképtelen és kosárba apritott példány van hirdetve. Én most egy 2006-os 4-ütemü piaggio Liberty-t rst-t hajtok 2,5-et eszik 50-el hajtva (70 a vége) fél éve vettem mindig pöc-röf. Közútra nagykerekü japán vagy olasz robogót javaslok , de ha városban 60-al mész akkoris lessz ojan autós aki le akar nyomni az útról. Ha nagyrészt bicikliúton közlekedtél eddig és továbbra is azon lófrálnál akkor az elektromos vagy benzines járgányt javaslom amivel te lehetsz a bicikliúton a GSXR-es.
2015. febr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!