Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol található meg a Net-en,...

Hol található meg a Net-en, az Eredetiság vizsgálattal összefüggő, alábbi határozatot?

Figyelt kérdés

Állítólag 2010. jan.1-től érvénybe lépett, minden műszaki vizsgálat előtt, kötelezően előírt EREDETISÉG VIZSGÁLATOT elrendelő törvényt, határozatot?

(minden műszaki vizsgakor, még plusz 15-18 ezer -Ft. + kiadás??!)


2010. jan. 29. 18:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocs! a kérdés helyesen:

Hol található meg a Net-en, az Eredetiség-vizsgálattal összefüggő, alábbi határozat?

2010. jan. 29. 19:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak azoknak kötelező amit írtál akik 2006 előtt vásárolták újan az autót és még nem volt tulajdonos váltás, mert azok az autók még a régi forgalmit kapták, ami az állam szerint könnyen hamisítható.

Egy újabb lehúzási lehetőség, és ha el akarod majd adni az autót megint kell eredetiség vizsgálatot csináltatni, mert állítólag a műszaki előtti vizsgálat és az eladáskori nem azonos (az állam szerint), de az ára ugyanannyi. Az ombudsman (vagy az alkotmánybíróság) most nem tudom pontosan megtámadta ezt a jogszabályt.

Sajnos lesznek vagyis vannak már olyanok akik beszívták, de remélem el fogják törölni. Én is első tulajdonos vagyok 2006 előtt vettem újan szalonból az autót, és most bizonyítsam majd én is be, hogy nem loptam...

Ez magyarisztán kérem...

2010. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

ebben a cipőben járok én is, első tulaj, Törzskönyv van, de sajna 2006 előtt vásárolt.

Tehát, ha jól értem akkor a következő műszakira meg kell csináltatni az eredetiség vizsgálatot is, de remélem csak arra. A rá következőre, 2 év múlva nem kell újabb eredetiségi!??

2010. jan. 29. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!