Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy simson s51-esem most...

Mtz tudakozó kérdése:

Van egy simson s51-esem most csináltak motor generált mindent cseréltek és mégis mikor elindulok és huzom neki akkor szaggat mint ha nem kapna benzint kicseréltem a karbit is de akkor is pedig be van rendesen álitva a karbi mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2014. dec. 7. 05:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ebből,hogy szaggat,nem lehet sokmindent megállapítani.Mint ha nem kapna benzint:

tedd egyel lejjebb a subertűn a lemezkét(gázbowden alsó vége)

Egyébként nem ócsárolásképpen írom,de rengeteg utángyártott szemét alkatrészt lehet beszerezni,többek között karbit is kompletten,illetve a belevalókat külön.Nem biztos,hogy jók,és már szívtam e miatt.

Főfúvóka is lehet kicsi,vagy az úszószint alacsony.

2014. dec. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A szaggatás az inkább gyújtásproblémára utal. Rossz gyertya, trafó, vagy a nagyfesz kábel van kihúzódva a trafóból vagy a gyertyapipából. Apropó, gyertyapipa is lehet, ha tönkrement benne a zavarszűrő ellenállás.
2014. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a karbi lenne tré,akkor inkább fulladozna,nem szaggatna.

Számíts rá,hogy legalább 3-szor 4-szer be fogja köpni a gyertyát,ugyanis generál után óhatatlanul kerül a blokkba egy kis kosz.

Semmit ne cserélj,ha előtte jóvolt minden.

A gyertyakábel szokott még ilyen tüneteket produkálni,vagy a pipa...

2014. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"...generál után óhatatlanul kerül a blokkba egy kis kosz."


Érdekes hogy egyeseknek generál miatt kosz kerül a blokkba. Mikor én felújította a Simsonomat akkor minden egyes alkatrészét elmostam benzinben, még az utolsó csavart is. Persze mindezt csak azután hogy a régi csapágyak is kikerültek belőle és a tömítések maradványait is eltávolítottam.

Cserélve lett a henger (Almot), hengerfej (Almot), dugattyú (MZA), gyűrű (MZA), tűgörgő (MZA), főtengely (MZA), mind a hat csapágy (KOYO), tőcsavarok, henger rezgéscsillapító gumik, szimeringek (Viton), kuplung lamellák és minden tömítés (MZA). Még a pincét is kitakarítottam hogy tiszta környezetben láthassak neki a munkának.


Ezek után árulja el valaki, hogy a fészkes fenébe kerülhet kosz a blokkba???

2014. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak:


Szerintem a gyújtást kellene megnézni, hogy biztosan akkor kapja e a szikrát mikor kell. 50 ccm-es Simsonnál ez a felső holtpont előtt 1,8 mm, a gyertya elektróda hézagja pedig legyen 0,4 mm.

Ha a gyújtás rendben van és nem oldódott meg a probléma akkor mehetünk a karbira és állítsuk be az üzemanyag-levegő keveréket.

2014. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyújtás időpontjának nincs akkora jelentősége egészséges Simsonnál mint azt a közhiedelem tartja. Ha most 1-2 tizeddel arrébb van akkor sem szabad szaggatva járnia a motornak.
2014. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen! Ha alapjáraton pötyög, akkor nincs jelentősége, de magasabb fordulatszámon bizony nem mindegy az egy két tized. Márpedig a kérdező az írja, hogy akkor szaggat ha húzza neki.
2014. dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem mindegy de a szaggatás az nem azon múlik hogy hol van a gyújtás. Ha nagyon korán akkor kilyukad a dugattyú, ha nagyon utána akkor meg gyenge a motor és alig pörög fel. De szaggatás, kihagyás nem szabad hogy legyen. Az akkor van amikor valamiért a szikra is kimarad. Na akkor nincs égés sem a hengerben, tehát megtorpan a motor.
2014. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kondi tönkrement azért szaggat.Cseréld ki!
2014. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krisztofer0916 válasza:
cseréld ki a kondenzátort és a gyertyát meg lődd be a gyújtást!
2014. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!