Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltűnika hűtővizem, habos az...

Eltűnika hűtővizem, habos az olajsapka, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja arra figyeltem fel, hogy nehezen indul be a fűtés az utastérben, és akkor sem az igazi, és olyan tisztitószer-féle szag lett, mikor kicsit beindult... Benéztem a motorházba, eltűnt az összes hűtőviz. Felöntöttem, mentem vele pár kört, másnapra megint eltűnt. Tegnap felöntöttem ismét, és lassanként eltűnik valahova... Levettem a kiegyenlitő tartályt, meghúztam az elvezető csövön a szoritot, mert úgy rémlett, ott látok némi folyást. Aztán felöntöttem, vártam... A viz nem volt olajos, a motor nem volt habos.. Most, pár nappal később ismét benéztem, a hűtőviz szép lassan csurdogál el valahol, de a csöveken semmi nyoma, tettünk a kocsi alá kartonpapirt is, túráztattuk, bemelegitettük a motrot, semmi... Hazajöttem egy kb 15km-es útról, és fehér habos az olajsapka belseje... Ja, megnőtt a fogyasztás is... Ha neadj' isten hengerfejes, az mennyi pénzembe fog kerülni? Segitsetek! Köszi!

2014. dec. 7. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak tömítéscsere lesz, de akár csiszolni is kellhet. Ezt innen mi nem tudjuk megmondani, főleg, hogy az autód típusának kitalálását is a kristálygömbünkre bíztad :)
2014. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Anyag + munkadíj.
2014. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat :) ROVER 200, 1.4-es motor, 78kW, 103Le, 1999 évjárat :) És az a tömitéscsere az sacc/kb mennyi lehet? :)
2014. dec. 7. 21:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Hengerfejtömítés 4-15 ezer forint-ig terjedhet, persze az új M6 BMW-be biztos van 70 ezer is :D
2014. dec. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
talán vidd el egy szerelőhöz...
2014. dec. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké,köszi szépen mindenkinek :)
2014. dec. 8. 07:28
 7/13 A kérdező kommentje:
Új fejlemények: ma is voltam vele, ma nem volt az olajsapkán fehér hab, viszont begyújtás után az első pár megtett méteren rázott az autó, és a kipufogóból fehér füst jön...
2014. dec. 8. 08:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a víz a hengerbe jut apukám :) És nem fehér füst, hanem gőz
2014. dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na holnap, szerviz és punk tum... remélem a gatyám nem fog rámenni...
2014. dec. 8. 09:33
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
Ennél a Rovernél gyakori gond a hengerfej-tömítés átégése. Jó eséllyel csak az halt be. Valószínűleg nem úszod meg átsíkoltatás nélkül, eléggé hajlamos a vetemedésre a hengerfej. Attól függ, milyen vastag a ceruza, valahol 30-60eFt közötti költségre számolhatsz.
2014. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!