Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy VOLKSWAGE...

Mennyit fogyaszt egy VOLKSWAGEN PASSAT IV 1.9 PD TDI? Egy ilyen autót szemeltem ki magamnak, ez lenne életem első autója. Illetve érdekelne még, hogy körülbelül mennyi egy ilyen kocsinak a fenntartása havonta?

Figyelt kérdés

#fogyaszt ?
2014. dec. 8. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Városban 6-7 liter, de országúton 4-5 literrel is eljárhat, vezetési stílustól függ.

A havi fenntartásról: biztosítást, adókat te is ki tudod számolni, üzemanyagköltséget, olajcserét, gumikat szintén, egyéb egyszeri szervizköltségek meg nagyon változóak, néha semmit sem kell rákölteni, néha meg egyszerre adja meg magát a befecskendező, turbó, PD-elem...

2014. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy utolsó kérdés még : Ketten vagyunk a családban, kettőnk össz jövedelme 210ezer forint ... ebből fenn lehet tartani egy ilyen autót ? Tudom, hogy ez egy picit buta kérdés, sok mindentől függ, de azért nagyjából meg tudja mondani egy olyan személy, akinek ilyen autó van a birtokában :)
2014. dec. 8. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen 4-essel kezdődő fogyasztások felejtősek. Még az 5-ös is csak karcosan lesz meg.


Nem rossz a Passat, csak legyen félretéve egy kisebb összeg, ha szükséges lenne. Egy első futómű felújítás anyagárban 100 fölött van, ha nincs tartalék, akkor 210-ből elég kellemetlen kicsengetni. Előttem már soroltak pár húzós alkatrészt. Kuplung+lendkerék csere 300 000. Ha lesz miből megcsináltatni, akkor nyugodtan vegyél Passatot, viszont ha nincs félrerakva az ilyen kiadásokra akkor nem ajánlom az ilyen autókat. Azért az elég cink, amikor három hónapig kell "koplalni", hogy rendbe legyen rakva az autó.

2014. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 9. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!