Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzinmotor átlagos...

Bence21 kérdése:

Egy benzinmotor átlagos élettartama mennyi normális használat esetén? 400. 000 km-t elmegy?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 18:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

első vagyok, és komolyan mondtam a milliót. pl:

[link]


[link]

2014. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Amúgy pl az RX8as wankel motorja 60ezret bír, de a kérdező természetesen nem erre a kategóriára gondolt.
2014. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Sima szívó 1.6-os motorra gondltam, esetleg turbós motor, de azzal tisztában vagyok, h a turbó kevesebbet bír. Igazából csak annyi, hogy egy 10 éves autóval 250e km-el még kb ugyanennyit el lehet e menni, normális használat esetén.
2014. dec. 9. 20:56
 14/23 anonim ***** válasza:
Porsche boxer motora n+1, de ezt komolyan veheted, ha rendesen karban tartod! Fiesta most tart 11 évesen 200 e km-nél van és semmi baja
2016. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 zoli17 válasza:
100%

"Mi 1.300.000nél küldtük nyugdíjba a régi astránkat."


atya ég!!!!!!!!!!!!!!!!!!


az még 12 literes kamiontól is tiszteséges! nem egy astrátol!!!!

le a kalappal! duplán.

2016. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 zoli17 válasza:

elsőnek:

meg a videójának:


a videón szereplő wv bogaras.. 8 perc 00 nél mondja hogy 1.9 dizel van benne. legalábbis én a motor zaj melett ezt halottam!


ez olyan is is...


mert ha tényleg dizel és elment ennyit.. akkor egy benzinesből mit lehetne kihozjni...?

a legtöbb 300 környékén haldoklik. van aki 50 ezernél!!

(kis generállal! de fél -1 évesen vissza kell vinni egy autót? ma már tömeg termelés minden!!! arra számíts! ne fel meg egész miliót számolj km ben! nem ritka hogy 100 nál sorolni nem lehet annyi bajuk van a csoda tdpdtdmgpdtdi csodamotoroknak. )


benzines kisebb nyomáson üzemel, kisebb a kopás..kihozható lenne gondos gazdával szép kerek km. benzinmotorral.

2016. jún. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a jó minőségű olaj és a 10.000 kilométerenként olaj és szűrő csere, továbbá, ne legyen szétforgatva, és hidegen se legyen nyüstölve. Ha ezeket betartják akkor garantált a 400.000 km, sőt még jóval több is.

régi Swift 1.3 om van 330.000 km

2016. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
a Videon az Dízeles bogár látni a fordulatszámétő órán. Na meg hallani is igen :). Én úgy tudom, hogy egy diesel többet bír, mármint maga a motorblokk, mivel kisseb fordulaton üzemel és maga a gázolaj is ad egy minimális kenést pluszba a motornak ( nem véletlen kamionok dieselesek több millió km el) Lehet sok bajuk van de maga a motorblokk birja nagyon sokáig, míg egy benzines hamarabb elkopik mivel nagyobb fordulatszámon üzemel.Na meg ha egy sima szívó dieselt nézünk régivágású adagolósat akkor azokkal már tényleg kilehet menni a világból, mivel nincs ami elromoljon. Mint ahogy egy új kis turbós ilyen olyan befecskendezős, tele elektronikával szerelt benzines is elég rendesen tele van hibaforrással.Pl az nem túl normális, hogy egy 3 hengeres 1.0 literes benzines 120 Le.. a régi swift 1.0 ása meg 53 Le, és a régi swiftel több százezer km et elmennek hibamentesen, de ezekkel az új kis köbcentis felhúzott motorokkal jó ha 100 ezret elmennek.
2016. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerősőm, aki taxis 1milliót bele rakott a Golfjába, úgy hogy nem volt vele semmi gond, csak a kötelező olajcsere, illetve a megfelelő karbantartás.
2016. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Scherer jancsi válasza:
A régi cégemnél, mikor megszűnt és leadtuk a gk. at, átlagban 850000 km volt bennük. Citroënek és Peugeot-tok, hasonló motorral, persze Diesel, abból is szívó. Ha turbó motorod van, számolni kell, hogy 250-300000 km- nél cserélni kell a turbót, aztán az is megy tovább, természetese azért 100000 km ként vezérműszíjcsere a hozzá tartozó görgőkkel, erről sem szabad megfeledkezni, akárcsak a jó minőségű motorolajról sem. Ha megvan a megfelelő szervizelés és kíméletesen a szabályokat betartva vezetünk, gond nélkül elmegy 1 milliót!
2017. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!