Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tapossa szinte mindenki...

Miért tapossa szinte mindenki az üzemi féket, álló helyzetben lévő járó motorú autónál olyan sík úton, ahol még kézifék sem kell? Se nem lejt, se nem emelkedik az út, de azért bőszen állnak a féken és le nem szállnának róla.

Figyelt kérdés

Biztos más is megfigyelte már ezt. Régebben nem foglalkoztam vele, de mára már elég feltűnő a jelenség. Elég sok autósnál észreveszem. És egyszerűen nem tudom, mi értelme van...


Például van egy adott szituáció. Megáll az autós a kapualjban. Nem állítja le a kocsit, hanem járatja. Gondolom, éppen vár valakit. Bár szerintem ez is felesleges, hogy percekig megy a motor a semmibe, de egye fene. Ezen még annyira nem akadok fent. De mindemellett a féket is folyamatosan nyomja /legalábbis folyamatosan ég a féklámpája, tehát egyértelmű, hogy tapossa/. TELJESEN VÍZSZINTES AZ ÚT, MÉG KÉZIFÉK SEM KELL!!!!!! Vagy ha annyira fékezni akar, akkor húzza be a kéziféket, amit ugye erre találtak fel. Tudom, ez mindenkinek a magánügye, de egyszerűen annyira zavaró és irritáló, mikor full sík úton az álló autó féklámpája kiveri a szememet... Ilyenkor úgy beszólnék az ablakán, hogy szálljon már le arról a kiba$zott fékről...


Komolyan, ennek mi értelme? Nagyon sok, kapubejárónál megálló autónál észrevettem már ezt /természetesen sík úton/. És kétlem, hogy mindegyiküknek elromlott volna a kéziféke, azért nyomják az üzemi féket...


2014. dec. 8. 22:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom mi lenne veled, ha még azt is látnád, hogy sokan a fék mellett még a kuplungot is nyomják és egyesben járatják a gépet a lámpánál. Tán még a hajad is kihullana nagy idegességedben!

Tudod, van egy mondás:

Kis dolgok ezek, egészség legyen, az a fontos!

2014. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Annyira irritál hogy legszívesebben beszólnál neki az ablakján? Szegénykém. Mesélj még milyen problémáid vannak?


Egyébként velem már megtörtént, hogy állok a lámpánál, az utolsó autó voltam, és egy mercis belémpukkant kb 50-nel, én megtoltam az előttem levő autót, az pedig az előtte levőt. Szép anyagi kár keletkezett.

Az is előfordult már, hogy pillanatnyilag szorult a kézifékbovdenem, és ha behúzás után kiengedtem, akkor fogott.


Ha észrevetted már megállsz, és ha egyik féked sem fog elengedett pedáloknál, az autó nagyon lassan elindul ide- vagy oda. E kis figyelmetlenségemből kifolyólag is gurultam már neki autónak.


Mellesleg jó lábpihentető nekem is.


Csupán ezen okokból kifolyólag fékeznek a lámpánál.


Persze még nem beszélve az autómata váltós autókról, ahol úgy indul elfelé az autó, ahogy engeded elfelé a féket.


Szegénykém mennyi problémád van.


Egyébként én is megállok mindig nyomom a féket lámpánál, jöjjön oda szövegelni valaki, elmondom neki is ezt.

Egyébként napi 120 km-t vezetek városon belül, rengeteg lámpánál megállok, de még senki sem jött oda és senki sem csinálta azt, hogy "Ilyenkor úgy beszólnék az ablakán, hogy szálljon már le arról a kiba$zott fékről..."

2014. dec. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
55%

"Az árokba való belökésről meg annyit, hogy akkor szépen húzza be a kéziféket. Ha az nem védi meg a nagy lökéstől, akkor szerintem az üzemi sem fogja..."


Persze... Mert a két hátsó kerék nagyobbat fog az autón, mintha mind a négy fogna. Látom nem régóta vezethetsz..

2014. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mennyibe kerül most megvenni a jogsit?
2014. dec. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
57%
Te mennyi ideig vakaróztál rajta hogy feltudj egy kérdést tenni? Mert gondolom nem helyből jött ez, hanem neki szaladásból. Lehet kapni erős nap szemüveget is. Meg járatni is azért szokták, szoktam mert FŰTÖK. Nem érted mi?
2014. dec. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Wadmalac ***** válasza:

Nem értem a problémát.

A tök sík út ritka, mint a fehér holló. Éppen azok szoktak lámpánál szépen koccra gurulni, akik elhiszik, hogy sík és leszállnak a fékről.

Egy piros lámpa idejéig én is inkább nyomom a féket. Ha nagyon meredek emelkedőn kell állnom, akkor kézi, mert indulni is könnyebb úgy visszagurulás nélkül.

Én egyáltalán nem bánom, ha az előttem álló nyomja a féket, főleg, ha nem látok rá tőle a lámpára. Ha kialszik a féklámpája, legalább tudom, hogy rakhatom az egyest.


Ha annyira zavar egy féklámpa fénye, ideje lenne szemorvoshoz fordulni, mert tutira valami kezdődő bajt jelez,

2014. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nulla nálunk a közlekedési morál és tudás is. Egyszerűen megáll, nyomja a féket mert úgy állt meg és eszébe nem jutna leszállni róla, ahogy nem kapcsolják ki a ködlámpát sem, amikor kellene, vagy éppen nem tudnak mozogni ésszerűen és normálisan a többi autóhoz képest
2014. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Wadmalac ***** válasza:
#17: Egy álló helyzetben nyomva tartott fék meg egy felkapcsolva hagyott ködlámpa nehogy már ugyanaz a kategória legyen.
2014. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Úgy látszik páran vették itt a jogsit...

Oktató hányszor szállt ki vergődni az előtted állónak, hogy "szálljá má le arról a szájontekert fékről mer' a tanuló megvakul!"

Szerinted miért van éjszakai vezetés is? Hogy szokd a fényszóró fényét, és bizony, lehet hogy hihetetlen, de a hátsó lámpasort is...

2014. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Őszintén, olyan sokan vannak, akiket zavar a ködlámpa és a féklámpa fénye, akkor nagy baj van. Engem a ködlámpák sem zavarnak egyáltalán, akit a féklámpa vagy a ködlámpa elvakit, nincs mit keressen a kormánynál.
2014. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!