Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tapossa szinte mindenki...

Miért tapossa szinte mindenki az üzemi féket, álló helyzetben lévő járó motorú autónál olyan sík úton, ahol még kézifék sem kell? Se nem lejt, se nem emelkedik az út, de azért bőszen állnak a féken és le nem szállnának róla.

Figyelt kérdés

Biztos más is megfigyelte már ezt. Régebben nem foglalkoztam vele, de mára már elég feltűnő a jelenség. Elég sok autósnál észreveszem. És egyszerűen nem tudom, mi értelme van...


Például van egy adott szituáció. Megáll az autós a kapualjban. Nem állítja le a kocsit, hanem járatja. Gondolom, éppen vár valakit. Bár szerintem ez is felesleges, hogy percekig megy a motor a semmibe, de egye fene. Ezen még annyira nem akadok fent. De mindemellett a féket is folyamatosan nyomja /legalábbis folyamatosan ég a féklámpája, tehát egyértelmű, hogy tapossa/. TELJESEN VÍZSZINTES AZ ÚT, MÉG KÉZIFÉK SEM KELL!!!!!! Vagy ha annyira fékezni akar, akkor húzza be a kéziféket, amit ugye erre találtak fel. Tudom, ez mindenkinek a magánügye, de egyszerűen annyira zavaró és irritáló, mikor full sík úton az álló autó féklámpája kiveri a szememet... Ilyenkor úgy beszólnék az ablakán, hogy szálljon már le arról a kiba$zott fékről...


Komolyan, ennek mi értelme? Nagyon sok, kapubejárónál megálló autónál észrevettem már ezt /természetesen sík úton/. És kétlem, hogy mindegyiküknek elromlott volna a kéziféke, azért nyomják az üzemi féket...


2014. dec. 8. 22:37
1 2 3 4
 31/31 Wadmalac ***** válasza:

"jól van elhiszem hogy láttál ilyet is de basszus amég nem vagyok benne biztos hogy az egy motor addig nem megyek át az ő sávjába."

Na itt a baj. Ha motor, ha bicikli, AKKOR SEM MEGYEK ÁT!

Ez nem elférek-nem férek el kérdés!


Jön a motor mondjuk 70-nel, te szembe előzöl 90-nel. Szerinted mit csinál a menetszeled a motorossal egy-másfél méter távolságból?

Egy ilyen akcióval embert lehet ölni anélkül, hogy fellöknéd. És tökéletesen ugyanannyit lehet érte ülni, mintha fizikálisan fellöknéd.

Ha már itt tartunk, én sokat kerékpározom, és szívem szerint minden autóst, aki így "elférek" alapon szembeelőz, ott helyben agyonvernék. És természetesen, ha autót vezetek, én sem teszek ilyet.


Szóval, innentől gyakorlatilag lényegtelen, hogy az a szembejövő egy motoros, vagy félszemű autó, nem előzök be, nem mászok át a sávjába. Főleg nem éjjel, amikor amúgy is rosszabbul felmérhetőek a közlekedési viszonyok, mint nappal.

2014. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!