Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire növeli meg a fogyaszt...

Mennyire növeli meg a fogyasztást a klíma használata?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért egy igen tág kérdés. Mert függ attól, hogy mennyi és mekkora teljesítményű klímát használsz.

Ha egész nap megy, akkor nagyban megugrik a villanyszámla már egy klíma esetén is. Ha átlagban egy kilowattot eszik meg óránként, akkor kb. 40 Ft / óra üzemeltetési költsége van. Itt most nem az számít, hogy mekkora az adott klíma, mert a három kilowattos sem eszik meg három kilowattot egy óra alatt, hiszen nem hűt állandóan. Ha jól van beállítva és kiegyensúlyozottan működik, akkor szerintem az egy kilowattos energiafogyasztással lehet számolni. Innen pedig csak szorozni kell, hogy mennyi lesz a villanyszámla-többlet.

2008. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Autó kategória -> autós klímáról van szó.
2008. aug. 19. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam, (Skoda Fabia) kb. 0,4-0,5 liter/100km-el fogyaszt többet, ha megy a klíma.
2008. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Bocsánatot kérek, a kategóriát csak akkor nézem, ha nem egyértelmű a kérdés. Ez pedig egyértelműnek tűnt, az autóklímára nem is gondoltam.


Mi most jártunk Prágában, egy Skoda Octaviaval mentünk, klíma nélkül 6,5-es klímával pedig 7,2-es fogyasztás volt az átlag. Tehát 0,5-0,7 l-t számolhatsz száz kilométeren.


Mégegyszer elnézést!

2008. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A szakirodalomban 8-12%-ot olvastam.
2008. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
tipustól függő. és nagyban attól hogy a motorod hány paci. mivel a klíma erősen leterheli. monyuk 60-70LE közt olyan 1-2liter közötti, és nagyban romlik a teljesítmény(gyorsulás-sebesség). igazándiból van aki azt valja 100LE alatt nem érdemes a klíma. én inkább aszondanám hogy 1.2-től 1.4ig nem éri meg. 80LE alatt. de kinek mi a lényeg, legyen hideg vagy kicsi fogasztás...:P
2008. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a klíma használata nem a lóerőtől függ, hanem hogy mennyire van meleg. Ha kell a nagy meleg miatt és be van szerelve, akkor használni kell. Nem olyan nagy a különbség, hogy anyagilag tönkre tegye, akinek klímás kocsira telik, viszont sokkal kellemesebb környezetben vezet. Amúgy ajánloma mágneses gyűrűt, amivel további üzemanyagspórolás lehetséges. Zsanna
2008. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!