Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van hogy nem illeszke...

Az miért van hogy nem illeszkedik rendesen a dísztárcsa?

Figyelt kérdés

Sok autónál látom hogy a dísztárcsa a felnihez képest nincs centerben, valahol jól illeszkedik valahol meg kijjebb van vagy beljebb.És mikor forog a kerék eléggé bénán néz ki.

Ennyire rossz minőségűek a dísztárcsák vagy a felszerelésnél rontanak el valamit.


2015. jan. 7. 12:37
 1/7 szántóvető ***** válasza:
az ilyen dísztárcsák szokták az úttesten végezni.sokszor csak hanyagság az oka,nincs rendesen a helyére pattintva.azt nehezen tudom elképzelni hogy gyártási hibás lenne a dísztárcsa.
2015. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én küzdöttem már anyós kocsiján dísztárcsával amit ő vett ...nem tudtam rendesen felrakni, el is hagyta, bóvli volt
2015. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
gyorskötözővel megfogatod és nem hagyod el ^^
2015. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Fater Mercijén én is minden dísztárcsát 5 ponton megfogatok gyorskötözővel, persze rejtett, helyen, hogy kívülről ne látszódjon, az elég ocsmány tud lenni, ha csak valaki egy az egyben átfogatja.


Ez több okból is jó, biztos, hogy nem hagyja el, másrészt a dísztárcsa esetleges lopását is lassítja.


A gyári dísztárcsa amúgy elég patentül passzol, szóval azt nem gondolnám, hogy könnyen elhagyható.


Szerintem amik rosszul rögzíthetőek lehetnek azok a nagyáruházakban kapható bóvli, utángyártott univerzális vackok.

2015. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Többnyire az olcsó utángyártott vackok azok amiket nem lehet teljesen jól felrakni. Én autómon is sajnos utángyártott olcsó vacak van sajnos így vettem át, és látszik hogy több helyen van rajta rés, ezzel még nincs is igazán baj, de a legbosszantóbb az hogy menet közben amikor felmelegszik a kerék akkor elkezd sípoló, ciripelő hangot kiadni mert a bal első kerekemnél kézzel simán tudom forgatni a tárcsát, és mondta nekem egy srác a parkolóba hogy ezért sípol ez ennyire mert időnként nem forog rendesen a kerékkel együtt szorul a benne lévő merevítő mert ugye a hú végett tágult a kerék felni is pár millimétert és itt ez is sokat számít ám, meg figyelmeztetett hogy kezdjek vele valamit mert hamar lefogom dobni menet közben :D
2015. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 scrin válasza:

Én most vettem egy kb 8eft

Sajna nem passzol teljesen pedig ez nem olcsó, [link]

2015. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 scrin válasza:
Mintha hosszabb lenne a füle.
2015. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!