Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autópálya kihajtó szerkeze...

Egy autópálya kihajtó szerkezetét mi határozza meg? Miért olyan alakúak amilyenek?

Figyelt kérdés
Én eddig 2 típussal találkoztam. Az egyik amikor minden oldalon van le vagy felhajtó ág. A másik az amikor az egyik oldalon van csak, ott van mindden. Ezt mi szabályozza, hogy milyen legyen

2015. jan. 7. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetoen a helyi adottsagok, a csatlakozo utak iranya, tipusa, a terepviszonyok, na meg a rendelkezesre allo penz. Meg meg kb. ezer tenyezo.
2015. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány csomópont-alaptípus, amelyeket a gyakran előforduló esetekre (pl. autópályából kiágazik egy út, autópályát keresztez egy út, autópálya-elágazás, stb.) a helyi adottságokhoz lehet igazítani. Egyszer a BME Közlekedésmérnöki kar folyosóin sétálva láttam ilyen típusterveket.

Nyilván ha végighallgatnánk az ide vonatkozó tantárgy előadásait, abból az előző válaszban idézett ezernyi szempontból jó néhány megvilágosodna.

2015. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem hiszem, hogy létezik, hogy csak az egyik oldalon lehet fel és lehajtani. Az meg, hogy az ívek kialakítása milyen, azt az első kettő válaszóló jól meghatározta


Egy ex BME közlekkaros;)

2015. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nincs. Arra gondoltam, hogy mondjuk egy főút jobboldalán vannak csak kihajtók, felhajtók egymás mellett w alakban.
2015. jan. 7. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!