Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy érdemes egy hibás/sérült...

Hogy érdemes egy hibás/sérült autót eladni? Alkatrészekben vagy egyben?

Figyelt kérdés

Hogy adjam el? 1991 autómat összetörték és volt a biztosító is szemlélni totálkáros lett, és ma egyben feltettem eladásra, de érdeklődtek hogy nem e bontom meg, és az ac pumpa kellene nekik bőlele!


Melyik lehetőséggel kaphatok több pénzt? Egyben ha lehúzom kb 30 000 ft kapnák érte de ez így nagyon olcsónak találom, ha alkatrészekként adom többet kereshetek vele?

Köszönöm..


Most volt a biztosító és nem mondtak semmit csak hogy totálkár majd a rendőrség küld nekik papírt hogy mi is történt, 50-50% volt a hiba, s azt mondák az ismerőseim is hogy mostmár tegyem fel eladásra, mert a biztosító lefotózta és azt csinálok mostmár amit akarok, de nem tudom eladhatom mostmár?


Köszönöm..


2015. jan. 15. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És a rendszámmal mi lesz, ha darabokban adod el?
2015. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először add le a rendszámot, hiszen mint kiderítetted nem kell bontási a kivonáshoz, aztán bontsd el...


Bár kétlem, hogy sikerül, mert eddig mindig kellett a bontási. Persze a HA azért van ott, mert az ellopott autókat is ki lehet vonatni, és akkor nem bontási igazolásod lesz, hanem rendőrségi jegyzőkönyv.

De azért egy próbát megér, hátha enyhült a szabályozás...

:)

2015. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utánna érdeklődtem és mi van akkor hogy ha nem viszem a bontóban hanem saját magamnak megtartom és kivonatom!

A rendszámot, és a papírokat kell majd elvinni, meg amit a biztosítótól kaptam hogy totálkár, az alapján ki kénne hogy vonják kb 3000 forint költségért!

2015. jan. 16. 07:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak hogy nem igen fogok tovább várni, mert így nincs autóm, és ennek a pénzéből megjavítattom a majdnem 30 éves renault-ot... Csak ez a két autón van és most egyik sem használható, egy ideje nem tudtunk sehova menni, és a kocsival való bejárást fizeti csak a munkahelyünk...
2015. jan. 16. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!