Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok elsőnek? Használt autó vásárlásakor mire kell odafigyelni leginkább? 19L (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Első autó lenne.

Nem feltétlenül minden napos használatra, de hetente néhányszor hosszabb útra kellene. (100-150 km / Egyetem miatt.)


Használt autóról lenne szó, max 400 ezer Ft-ig + Átiratás stb.

Jó lenne ha lenne szervó az autóban, benzines, lehetőleg nem 3 ajtós, viszont egy kisebb típusú autó. (méretben)

Nagyon tetszik pl a suzuki sx4 de sajnos azt ilyen árban nem igazán lehet kapni.

Az sem hátrány ha alkatrészt nem egy vagyonért lehet hozzá kapni ha esetleges gondok adódnának.


Milyen autót ajánlanátok? Mikre kell odafigyelni ilyenkor?


2015. jan. 18. 18:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vegyél Swiftet. 1.3, 5ajtósat. (van 16 szelepes is, pályára inkább azt ajánlom).
2015. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

9es nem a kenyelmi extrakrol van szo!

Futomu, motorelettartam, passziv biztonsag, es persze ez utan ott a kenyelem is amit teny lehet belerakni corsaba is de akkor is megmarad az, hogy gyenge fekek es elsokerekhajtas.

400korul erdemes elgondolkozni egy e36 316 on is de bevallom alulmotorizaltnak tartom meg sajnos sok az utott kopott telepisuhanc haromtizenhat.

Az e34 meg sokat fog enni benzinbol a tds esszel elmegy 5-5.5literrel de abbol 400bol jot nem talalni, viszont 500korul mar igen.

Ha havonta nem mesz sokat erdemes kiszamolnod a mennyit sporolnal 6 es 9 liter kozott az nem sok az elteres evi 5-10ekm ig.

E34 ben meg mar ketzonas a klima, 500l csomagtarto, lego szinten sok extra berakhato.

2015. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a BMW jobb, csak éppen a kérdező kritériumainak nem felel meg, kis autót akart. Te ajánlasz egy nagy, lényegesen magasabb fogyasztással ráadásul saját bevallásod szerint is jó 25%kal magasabban van a belépő szint árban. Míg a Corsa-ból ennyiért fullos van. Ugyanúgy legózható, az alkatrész gyakorlatilag fillérekért, bontóban tengernyi belőle etc.
2015. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A 316 az kis auto.

Az alatti picit mint a corsa csak h-p ig varoson beluli munkabajarasra vennek ha a tomegkozlekedes nem megoldott

A kerdezo hetvegen menne 100km t

Teny a 19es babyBenz az kisebb az e36 nal es tobb a megkimelt is csak azt irta nem akar mercit.

Parkolas konnyebb a 190es mercivel mint korzaval, nezd meg mennyire alatudod szedni a merci kormanyat es a rogzitofek is praktikus kivitelu.

2015. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Masik a 190es ajtaja 20ev utan is ugy csukodik nincs wc efektus es 200km utan se faradsz el benne.

Bmw 3as osztallyal a gond hogy a legelso kompaktig nagyobb a baby mercinel es a legoregebb olcso compakt meg megint 500tol van.


Korza meg akarhogy extrazod merevhidas, dobfekes, elsokerekes, legprimitivebb felfuggesztes, fakulo muanyag karpitok, hangos zajos utaster, puffano ajtocsapodas, stb.

2015. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hogyan parkolnál városban könnyebben egy kb másfél méterrel hosszabb kocsival?

Én jártam Corsa-val nem keveset. Nyilván nem olyan az úttartása mint egy nagyobb tengely, és nyomtávú autónak, de itt kisautóról van szó. azért egy 316 sem éppen kis autó. Ha a teljes palettát nézi az ember.


A kérdező pedig kompaktot keres

2015. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget, de nem szeretném ha ebből itt vita alakulna ki.

Tény és való, hogy kisebb méretű autót szeretnék. Lehetőleg nem 3 ajtósat mint mondtam, de ha mit ad úristen én már annak is nagyon fogok örülni.


Maximális keretem rá 500 e, de ebből ki kell jönni az átiratási költségeknek + mindig van valami amire költnei kell így nagyon max 400 e amit vásárlásra tudok fordítani. Ennél többet nem tudok és nem is szeretnék, mert első autónak nekem nem kell egy full extrás gép.

Nem száguldozni akarok vele, meg villogni mások előtt.


Egy megbízható autót keresek, ami nem fog az autópálya közepén cserben hagyni és amire nem kell havonta költenem. Így is elég lesz az üzemanyagot is kigazdálkodni hozzá.


Suzuki-ról ilyen téren tudom, hogy megbízható mert szüleimnek is ilyen volt. Viszont ilyen árkategóriában szinte csak swift van, aminek többsége már most 20 éves autó. Ha a motorja rendben is van félek a kasznija totálkár lesz néhány év múlva. Nekem pedig 3 év múlva nem lesz pénzem új autóra.


Corsat is megnéztem. Sok jót olvastam róla.


Esetleg a Volkswagenekkel van valami tapasztalatotok?

2015. jan. 20. 14:32
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerinted parkolasnal csak a hossza szamit?

A corsa es a 190 kozott nincs eleve masfelmeter elteres.

Megsugom a 190esnel jobban alatudod szedni a kormanyt es konnyebb beparkolni.

Ha pedig a legkisebb dizel motorral veszed minden csak nem szaguldas mert a benzines corsa is legyorsulja csak epp nem egy minoseg.

2015. jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt senki sem vitatja, hogy minőségben jobb egy Mercedes. De a kérdezőnek még mindig egy kis autó kellett. Ráadásul fenntartásban veri a mercit, messze. És való igaz, nincs másfél méter, mintegy 80 cm csak. Ennek ellenére ne vitázzunk már nonszensz dolgon. Egy elől hátul nagyobb túlnyúlású, hosszabb szedánnal nehezebb parkolni.
2015. jan. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!