Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell leállni autópályán...

Miért kell leállni autópályán a behajtó/kihajtó sávon?

Figyelt kérdés

Ma hajtottam fel egy autópályára és a gyorsító sáv legelejére leállt épp akkor egy Audi. Szerencsémre a pályán nem haladt senki ezért azonnal betudtam sorolni és hát így kénytelen vtam a pályán kigyorsítani. De ha nem lett vna szerencsém, meg kellett vna állnom jobbik esetben satufék nélkül és utána 1-ben teljesen a 0 km/h-ról megindulni. Természetesen én ezt a dudával jeleztem a ,,kedves" autósnak aki egy ,,szép" jelzést továbbított felém a kezével a dudálás hatására. Természetesen 1 perc múlva megindult az illető és egy idő után meg is előzött, tehát feltételezem műszaki hiba sem lépett fel vagyis még leálló sávon se állhatott vna le.


De ez nem az 1. eset volt, rendszerint az ilyen ökrök megállnak kihajtó vagy gyorsító sávon is. Nem értem, hogy miért kell ott megállni? Egyértelműen jelezve van útjelzéssel is illetve előtte általában tábla is van és vagy aluljáró vagy felüljáró is van az érintett főúti csompontnál.



2015. jan. 22. 13:33
1 2
 1/16 szántóvető ***** válasza:
0%
pl. megállt telefonálni.(gondolom nem azon a 10 méteren múlt az ideális kigyorsításod.)épp akkor állt meg de természetesen te dudáltál,nem bírtad ki.
2015. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
b+, negyven éve vezetek, de még nem használtam a dudát a kocsimon ... van rajt fék
2015. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De, mivel az 1. 10 méteren belül volt! Nem is a felhajtó legvégén! És nehogy már még Neki adjatok igazat! Mi az, hogy leáll telefonálni autópályán? Ha jól tudom ott csak műszaki hiba esetén lehet megállni és csak a leálló sávon...
2015. jan. 22. 14:04
 4/16 anonim ***** válasza:
#3 nem neki adtam igazat, de tudomásul kell venni, hogy hülyék mindig lesznek ... nem egyszerűbb kikerülni őket, aztán elfelejteni, minthogy napokig rágódsz rajt, és még itt is megkérdezed?
2015. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés csak üzenet azoknak akik ilyet csinálnak. Mikor már 1000-re lát ilyet az ember ideges lesz. De nem rágódom ezen, csak kérdezem, hogy miért jó ez. Ennyi.
2015. jan. 22. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Valami még eszébe jutott mielőtt felhajt a pályára. Lehet tényleg egy telefon, vagy nem kötötte be magát, vagy leesett a cigihamu a tökére stb. Bármi lehet, de a felhajtó sávon tényleg nem szerencsés megállni. Ilyen esetre szerintem jobb a leálló sávra állni, mert arra számít az ember.
2015. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy elfelejtett matricát venni, vagy véletlenül hajtott fel és mobilon gyorsan kifizette. Nem kell mindjárt ledudálni valakit azért mert egy kicsit akadályozni merészelt.
2015. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ő már a pályán volt, nem akkor hajtott fel. Ő a pályán jött és pont ott megállt.
2015. jan. 22. 14:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Értem! Hát akkor valóban lehet, hogy csak szimplán ostoba volt. A dudálás akkor sem elfogadott dolog véleménynyilvánításra.
2015. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."


Ha valaki autópályán haladva kivág a gyorsítósávra és ott megáll, miközben jönnek fel a pályára, az már balesetveszélyes helyzet szerintem.

2015. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!