Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 1.4 HDI csúszó...

Barnus92 kérdése:

Peugeot 206 1.4 HDI csúszó kuplung!?

Figyelt kérdés
Adott egy Peugeot 206 1.4 HDI,1évvel ezelőtt volt benne kuplungcsere 263ezer kilométernél. Akkori panasz, hogy 4.5. fokozatban nagyobb gázadásra megcsúszott. Most 23 ezer kilométerrel később az új kuplung ugyanezt kezdte csinálni. Nem vagyok botlábú, tudok bánni a kuplunggal. Mi a fenétől csinálja ezt?

2015. jan. 24. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ha abból indulok ki,hogy az én autómban 230 000 van gyári tárcsával,akkor két opció jut eszembe.

1 selejt tárcsát raktak bele

2 simán csak rá kell állítani

2015. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jövőhéten elviszem szerelőhöz.

ezen az autón egyáltalán állítható?

nagyon primitív az egész szerkezet

2015. jan. 24. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
A 206-ost szerelték hidraulikus és bowdenes kuplunggal is. Meg kell nézni a váltó hűtő felőli részén. Ha bowdenes, nem rá, hanem visszafelé kell állítani.
2015. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Annyit tudok,hogy bowdenes :)

Múltkor néztük,de sajna semmilyen állítót nem találtunk rajta

2015. jan. 24. 23:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg automata utánállítású bowden van benne. Ez is lehet hibás és nem engedi vissza rendesen a bowdent. Esetleg olajfolyás nincs a motor alatt? Mert egy szivárgó főtengely, vagy váltó szimering miatt, ha olaj kerül a kuplungra, attól is csúszhat.
2015. jan. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De van olajfolyás.Az egész motor olajos,még a generátor is kap belőle.Aváltóból is kicsit csepereg az olaj :(

De gondoltam ha ez lenne a baj előzőleg a szerelő szólt volna :(

2015. jan. 25. 10:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, a generátornál lévő olajfolyást, inkább a szervószivattyú esetleg az első főtengely szimering (ez utóbbit sürgősen ellenőrizni kellene!) tudja okozni. Ezeknek nincs köze a kuplunghoz. Ha a motor és a váltó összeillesztésénél csöpög az olaj, akkor juthat rá a tárcsára is. Persze ha az olajtól csúszik nem igazán leszel kisegítve, mert a hiba megszüntetéséhez ugyanúgy le kell venni a váltót, mint a kuplungcseréhez.
2015. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Annyit biztosan tudok,hogy motorolaj van rajta ami a szelepdekni tömítésétől csordogál oda.Ezzel nemis foglalkozom mert olyan vészes.

Igen a sebességváltó és a motorblokk közti tömítéstől is jön olaj.Szerintem motorolaj.


Az az érdekes, hogy mikor cserélve volt a kuplung akkor nem vették észre, vagy nem akarták...


Még egy kérdésem lenne.Tegyük fel sebességben van a kocsi és epp haladok vele.A kuplungot csak egy centit nyomom le és szét is kapcsol azonnal.Szerintem ez nem normális

2015. jan. 25. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy a bowdennel van probléma. Nem enged vissza rendesen az automatikája, vagy be van rohadva, ezáltal állandóan feszül a kuplung, mintha félig be lenne nyomva a pedál. Szét kellene akasztani és megnézni, ha kell, akkor cserélni. 10e Ft körül van egy új.
2015. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Remélem csak ennyi.Köszönöm a válaszokat. :)
2015. jan. 25. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!