Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga (B kat. )...

Forgalmi vizsga (B kat. ) előtt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Vizsga előtt állok éppen és eléggé félek.Az oktatóm először nagyon szimpatikus volt,de mikor mondtam neki,hogy akkor én szeretnék vizsgázni,mintha kicserélték volna-több alkalommal is könnyes szemmel távoztam tőle olyan módon lehordott.

Én úgy érzem,hogy akár sikerülhetne a vizsga,de az oktató csak azt hangoztatja,hogy még "bizonytalanságok" vannak.

Ti mit tennétek a helyemben? 18/l



2015. febr. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
oktatót váltanék
2015. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csábos mosoly!
2015. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy tényleg egy paraszt, és a pénzre hajt, hogy még vegyél plusz órákat, vagy pedig rendes, és csak segíteni akar, hogy ne dobj ki fölöslegesen 11 ezret.


Tartsd szem előtt, hogy rajtad kívül ő az egyetlen, aki tudja hogyan vezetsz.


Viszont ha tényleg úgy érzed, hogy csak szívatni akar, akkor válts oktatót. Ennek nincs semmi mellékhatása, nem kell tőle félni.

2015. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kizárható az sem, hogy az oktatónak van igaza a felkészültséget illetően, a viselkedése már más kérdés.

Kijelentetted, hogy vizsgázni akarsz, ezek után lehet elvárná, hogy meg is felelj a követelményeknek - kíváncsi lennék arra, miben nyilvánul meg a viselkedés változás.

Az ugyanis teljesen természetesnek vehető, hogy kezdetben türelmes, akkor még bármit el lehet rontani, később egyre többet követel, s a hibáknál olykor erélyesen is odaszól...

Elvárások nélkül kezd minden tanuló, de a vizsgán már elvárásoknak kell megfelelni, s a tanulóidő alatt az elvárás a kicsiről egyre inkább a több lesz az oktatóknál.

Kezdetben az én oktatóm is türelmes, engedékeny volt, majd amikor már volt követelmény, egyre szigorúbb lett, nem egyszer-kétszer rám is ripakodott, de ami fontos: ez nem tartós harag volt.

Tudtunk normálisan is beszélgetni egymással, s a tanítási stílusáról is beszélt.

Kezdetben bármit el lehet rontani, azért van ott, hogy segítsen, ha bajba kerülnénk, és megtanítja az alapokat, de kell valami célt, szintet folyamatosan elérni, fejlődni.

Ez egyéntől függően mehet gyorsan, vagy lassabban, de az évek alatt arra jött rá, hogy hasznosabb, ha bizonyos esetekben felemeli a hangját, halk "ejnye-bejnye", és "nem baj" kifejezésekkel nehezebb előrébb lépni, ha olyan hibát csinál a tanuló, amit már nem illene, akkor bizony erélyesen szól oda, a tapasztalata az, hogy ebből hamarabb tanulnak.

Van persze olyan oktató is, aki sokkal nagyobb türelemmel viselkedik, csakhogy olyat találni nem könnyű.


Az említett bizonytalanságokról annyit, hogy "taxiztunk" is a tanulóidő alatt, volt egy utas, akit elég sokszor elvittünk ide-oda, és meg is lepődtem, amikor már az oktatómmal a vizsgáról is szót ejtettünk, hogy az illető, is tett egyszer egy "már lehet érezni, hogy közel van a vizsga" kijelentést.

Kiszállt az utas, az oktatóm azonnal mondta, "látja, ő is észreveszi, megérzi"

A vizsgabiztosok meg erre vannak kiképezve, hátul ülnek, ott sokkal hamarabb észreveszik, ha bizonytalan.

2015. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egySanyi ***** válasza:
Ha váltanál akkor is ajánlatos vizsga előtt még 8-10 órát levezetned. Össze kell szoknod az új autóval, az új oktatóval, valószínűleg neki is megvannak a saját útvonalai...
2015. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, az oktató jobban tudja, hogy hogy vezetsz, mint te.


Megesett, hogy teljesen elégedett voltam magammal nemrég, mire közölte, hogy az elmúlt 5 percben 3x buktam volna meg.

2015. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!