Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS Költhetek rá egy kalap...

SOS Költhetek rá egy kalap pénzt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Audi 80 1.6 TD B2 1985-ös. Az úgy kezdődött, hogy elkezdett csepegni,majd folyni a vízszivattyú az autón.

Újjat megvettem,plussz termosztátot, beszereltem, de azt vettem észre, hogy a fűtés, mintha nem olyan lenne mint azok előtt. Átvizsgálás után, észrevettem, hogy kicsit szivárog valahol.Új cuccot megvettem,(fűtőradiátor + gumicsövek) beszerelés után, már nem szivárog, de viszont a fűtésem, egyenlő a nullával, pedig a víz 87~93 C°-on van. Mi a franc lehet vele ? Valami ötlet ?



#Audi 80 hűtőrendszer #hűtés~fűtés
2015. febr. 21. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Lelégtelenítetted a csőrendszert? Az audi 80-asban a fűtőradiátor kb. 50 centivel a hűtőrendszer felett a motor mögött van. A vízpumpa sokszor nem tudja beindítani benne a keringést. Amikor töltöd fel vízzel akkor külön fel kell tölteni a fűtőradiátort is csurig.


Szvsz elsőre is csak ennyi volt a baj.

2015. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsőkörben nézd meg,hogy a radiátor bemenőcsöve forró-e.

Ha igen,akkor a fűtéscsap lesz a hunyó.

2015. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, már meg is néztem amit javasoltatok. Az első hozzászólótól kérdezem, hogy hol kell külön felöntenem ? Máskor is cseréltem már hűtőfolyadékot, és nem öntöttem fel külön a fűtőradiátort.

A második hozzászólónak írom, hogy a bemenő cső meleg, egy idő után forró, a kimenő pedig langyos. A fűtéscsapot pedig ellenőriztem, mikor beszereltem a radiátort, és a csöveket, de nemsokára újra szétszedem.

2015. febr. 21. 09:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehúzod a csonkot a hűtőradiátor ki és bemeneti ágáról és elkezded tölteni a csonkon át. Amikor a másik ágon elkezd kicsordulni a folyadék akkor van tele.
2015. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma délután leszereltem a radiátorról a csöveket, (vagyis le akartam) előtte le kellett engedni a hűtőfolyadékot, bár nem töltöttem külön fel a fűtőradiátort, de volt benne folyadék rendesen. (ezt direkt ellenőrzés céljából csináltam) Nekem ebben az autóban,a hengerfej felső szintjétől legalább, 10 ~ 13 cm.-rel, lejjebb esik a fűtőradiátor felső szintje. A fűtéscsapot is megnéztem, az is jól működik. Az autó, 7 éve van a tulajdonomban, de még ilyen problémával nem találkoztam ezidáig. (az adagoló felújításon kívűl, én csináltam rajta eddig mindent) Ha esetleg valami ötlet eszetekbe jutna még, légyszi, írjátok meg. Köszönöm.
2015. febr. 21. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Vadiúj a fűtőradiátor?
2015. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Vadonat új !
2015. febr. 24. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!