Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor karban tartása?

Motor karban tartása?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy 125 köbcentis Yamaha YZF R-t. Annyira nem értek a szerelésükhöz, még sosem volt motorom és csak az utóbbi 1-2 hónapban olvasgattam rólla. Ilyen alap dolgokkal kb. tisztában vagyok.


Olvasom angol oldalakon hogy egy 4 ütemű nem igényel olyan gyakori karban tartást mint egy 2 ütemű, de viszont komplikáltabbak és drágábbak az alkatrészek.


Azon kívűl, hogy benzint teszek bele, mit kell rajta szerelni? Azt tudom hogy bizonyos idő közönként olajat, olaj szűrőt kell rajta cserélni, 50-60 000 mérföldnél hengert és dugattyút kell benne cserélni, de mi kell még, és amiket fel soroltam milyen idő közönként kell elvégezni?



2015. febr. 24. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Odáig nagyjából okés volt a dolog míg azt nem írtad le hogy 50-60.000 mérföldenként hengert meg dugót kell cserélni. Ha ne vagy egy őrült motorgyilkos, és betartod az olaj és az olajszűrőcsere periódust, akkor 100-200 ezer km-t is mehetsz vele akkor se kell hozzá nyúlni a hengerhez. De amúgy dióhéjban ennyi, olaj, olajszűrő, légszűrő, a legfontosabbak.
2015. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szelepeket sem kell cserélni?
2015. febr. 24. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, azokat csak állítani szokták. Már ha kell.
2015. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval 100-200 000km-ig azon kívűl hogy olajat és szűrőket cserélek, semmi mást nem kell benne cserélgetni?
2015. febr. 24. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Olajak: Motorolaj váltóolaj fékolaj teleszkópolaj lánckenés

Szűrők: olajszűrő levegőszűrő

Egyéb: szelephézag, láncfeszesség, lánccsere, fékbetétek, gumik,

Nagyából ennyi jutott eszembe, nemtudom mennyi a hátsó lánc csereperiódusa, de valószínülegkevesebb, mint 100000km.

El lehet menni egy új motorral ennyit, de akkor tényleg mindent rendben kell tartani, olaj csere időben jó olajjal, hideg üzemben abszolút nem kínozni, melegen, pedig nem folyton a max teljesítmény 80-90%at kihasználni.

2015. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szóval 100-200 000km-ig azon kívűl hogy olajat és szűrőket cserélek, semmi mást nem kell benne cserélgetni?"


De kell. Fékfolyadék, hűtőfolyadék, gumi, lánc, lánckerék.

2015. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ÉÉS ami még nagyon fontos: karbantartása! Egybe kell írni, különben azt jelenti, hogy felemeled a motort és a karodban tartod:)
2015. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, az utolsó válaszolónak is, tényleg fontos, máskép degradáltnak tartható vagyok.
2015. febr. 27. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!