Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő a beépített...

Autószerelő a beépített alkatrészekről kell, hogy adjon nekem valami igazolást, hogy ő honna szerezte be?

Figyelt kérdés

Pl számla fénymásolat vagy hasonló. Csak azért kérdem, hogy nem ver-e át az árakkal.

Mert amit most kaptam számlát, azon csak annyi van, hogy ő mennyiért számolta fel. És utánanéztem neten, kb. feleannyiba kerülnek újonnan ezek az alkatrészek.


2015. febr. 24. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
olyanról hallottál már hogy munkadij?
2015. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Legközelebb vedd meg te az alkatrészeket és akkor olcsóbb lesz. Neki van egy rezsi óradíja és üzemanyag költsége, amit természetesen hozzáad az alkatrész árához. Persze a hozott alkatrészekre nem vállalnak garanciát, ezért ha valami bedöglik, újra ki kell fizetned a ki-be szerelés árát.
2015. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én magamnak szoktam javítani az autót. Nen olyan rég nem volt időm kicserélni a kerékcsapágyakat ezért szerelőhöz vittem a Golfot az általam megvásárolt Bilstein csapágyakkal együtt. Kiderült, hogy a régi csapágyakat bezsírozta és azokat tette vissza. Az újakat gondolom eladta és még a szerelést is kifizettem. Az legyen a legkisebb bajod, hogy az árakkal átk*r (pedig ez szinte biztos) akkor van gond, ha valamelyik alkatrészt ki sem cseréli, csak össze batomlja és aztán odaszámolja. Ha nem nagyon égető, többet se viszem szerelőhöz a kocsit.
2015. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Kiderült, hogy a régi csapágyakat bezsírozta és azokat tette vissza. "


és ez hogy derült ki?

2015. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Úgy hogy 2-3 hónap alatt még egy gagyi csapágy sem megy szét, nem hogy szinte egyszerre mind a kettő ami "ki lett cserélve". Kosár gyakorlatilag alig maradt, a golyók meg, mint egy bolygó felszíne. Hirtelen szinte előjel nélkül kezdte a morgást, Mindenre gondoltam, csak erre nem, mert újak. Még akkor elszaladtam vele a fickóhoz, hogy halgassa meg, mert az új csapágyak nem csinálnak ilyet. Azt mondta, tuti, hogy a differenciálmű az. Vegyek egy bontott váltót, jó pénzért kicseréli. Vártam még pár napot, hallgatóztam (a kerék érdekes mód csak az utolsó napon kezdett lógni és elég durva lett a hangja is) ekkor elrongyoltam, új csapágyak, kicseréltük és hibátlan.
2015. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A legnagyobb maffiabanda...

Kevés a tisztességes szerelő, azt sem mondom, hogy oké, a hapsikat átverik, de hogy nőket, aki odamegy a 3 éves gyerekével egy régi vacak autóval...

Undorítóak.

Részletes számlát kellene adniuk a NAV szerint, szerelési költség, munkadíj, idő, beszerelt alkatrészek ára, állapota, mellékelve a számlákat.

Ha ezek nincsenek meg, és úgy érzed, lehúztak: NAV!

2015. febr. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

1. "olyanról hallottál már hogy munkadij?"


Hallottam, persze, külön tételként rajta is van a számlán (amit persze először nem is akartak adni). 6000 ft/óra. Most azt ne mondd, hogy ezen felül még az alkatrészárba is beépítenek pluszba...

2015. febr. 25. 05:23
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak azért érdekes, mert egy másik szerelő korábban arról is adott dokumentumot, hogy ő melyik boltból, mennyiért szerezte be (legalábbis ideadta a számla másolatát). Most meg semmi.
2015. febr. 25. 05:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, és előtte nem is konzultált, hogy ennyiért kell-e, (árajánlat, vagy valami) fogta, és beépítette.
2015. febr. 25. 05:31
 10/16 anonim válasza:
Ha a régi csapágyat tette volna vissza, akkor egyből búgott volna. Szerintem betette az újat, csak rosszul. Ha nagyon meghúzza az anyákat, akkor a legjobb kúpcsaoágy is tönkremegy. Az anyákat nem szokták megtépni a kúpcsapágyaknál.
2015. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!